монгол  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Vardan Khachatryan
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Historicky první Czech Street Party v Ulánbátaru navštívilo tisíc lidí

V sobotu 8. června 2024 se ve venkovním areálu ambasády České republiky v Ulánbátaru konala historicky první Czech Street Party. Akce, která probíhala od 11 do 19 hodin, představila českou kulturu, jazyk, firmy, organizace i produkty. Cílem bylo zvýšit povědomí o bohemistice a možnostech výuky českého jazyka v Mongolsku.
 

Návštěvníci mohli ochutnat české jídlo a nápoje, zhlédnout hudební a kulturní program včetně loutkového divadla a navštívit patnáct prezentačních stánků. Na stánku ambasády byly představeny možnosti studia v ČR, studia českého jazyka v Mongolsku a české univerzity. Další stánky nabízely české sklo, porcelán, textil a nafukovací čluny. Firma Czech Crown prodávala pivo uvařené podle tradičních receptur a tradiční česká jídla.

Neziskové organizace Charita Česká republika a Člověk v tísni prezentovaly své aktivity
v Mongolsku.

Velvyslanec Jan Vytopil ve svém projevu připomněl dlouhotrvající diplomatické vztahy mezi ČR a Mongolskem a zdůraznil význam výuky češtiny v Mongolsku. Czech Street Party navštívilo až tisíc návštěvníků, většinou rodin s dětmi, členové zahraničních komunit i čeští krajané.