монгол  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Mongolian Judo Association
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Dvojnásobný mistr světa a olympijský vítěz Lukáš Krpálek v Mongolsku

Ve dnech 18. – 26. října 2021 navštívil Mongolsko český judista, dvojnásobný mistr světa a olympijský vítěz Lukáš Krpálek. Hlavním bodem programu jeho návštěvy byl společný trénink s významnými mongolskými judisty i s mladými sportovci sdruženými v Mongolské asociaci judo v Ulánbátaru, ale také v provincii Bulgan.
 

Lukáš Krpálek byl přijat primátorem a guvernérem hlavního města Ulánbátar, bývalým zápasníkem, Sumijabazarem Dolgorsurenem, i náměstkem ministryně zahraničních věcí Munchžinem Batsumberem, a během svého pobytu se setkal s guvernéry třech provincií (Orchon, Bulgan, Archangaj).

Lukáš Krpálek s velvyslancem Brodským a zástupci společnosti Finep byli přijati primátorem Ulánbátaru

Lukáš Krpálek s velvyslancem Brodským a zástupci společnosti Finep byli přijati primátorem Ulánbátaru

Ve městě Erdenet se zúčastnil zahájení další etapy výstavby bytů českého developera Finep, který je nejvýznamnějším investorem v česko-mongolské relaci. Finep realizuje ve spolupráci s místním partnerem v Erdenetu výstavbu 1.650 bytů evropského standardu a podílí se významně na rozvoji infrastruktury města. O budoucích projektech rozvoje města jednal Finep v Erdenetu během Investičního fóra, ale také v Bulganu a Ulánbátaru, a se zástupci významných mongolských firem v oblasti logistiky a stavebnictví. V Bulganu došlo k uzavření smlouvy o výstavbě 700 bytů mezi městem Bulgan a společností Finep. Při této příležitosti se Lukáš Krpálek zúčastnil jako host slavnostního turnaje v Mongolském národním zápase.

Lukáš Krpálek během tréninku judistů v Bulganu

Lukáš Krpálek během tréninku judistů v Bulganu

Velvyslanec České republiky v Mongolsku, Jiří Brodský, k návštěvě řekl: „Dlouho jsme tuto návštěvu ve spolupráci s Velvyslanectvím Mongolska v České republice a společností Finep domlouvali a jsem rád, že se podařilo ji i přes všechny covidové restrikce realizovat. Mongolsko je zemí bojových sportů, s řadou skvělých zápasníků a judistů, proto si vážím toho, že Lukáš Krpálek přijel propagovat český sport a pomohl nám otevřít dveře k novým obchodním příležitostem mezi oběma zeměmi za účasti Pavla Rejchrta, člena představenstva Finep Holding, který byl jmenován honorárním konzulem Mongolska v České republice a za podporu česko-mongolských obchodních vztahů získal mongolský Řád polární hvězdy.“

Lukáš Krpálek během jednání velvyslance s náměstkem ministryně zahraničních věcí

Lukáš Krpálek během jednání velvyslance s náměstkem ministryně zahraničních věcí