монгол  česky  english 

rozšířené vyhledávání

Výběrová řízení, tendry a příležitosti

Příležitosti pro české firmy.

Ø      Veřejné zakázky a dotační výběrová řízení na realizaci projektů české zahraniční rozvojové spolupráce vypisuje Česká rozvojová agentura.

Ø   V Mongolsku je přítomna Světová banka (WB), která vypisuje rozvojové projekty. V roce 2006 zřídila vládní agentura CzechTrade, oddělení exportních příležitostí, pozici styčného pracovníka mezi WB a firmami, který napomáhá rozšíření informovanosti o projektech, výběrových řízeních, nových produktech a činnosti WB z ČR.

Ø     Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) je další mezinárodní institucí s působením v Mongolsku.

Ø     Asijská rozvojová banka (ADB) je významnou institucí podílející se na mongolském rozvoji. Vzhledem k tomu, že ČR není členem ADB, jsou možnosti účasti českých firem na mezinárodních projektech omezené.

Ø      Významného donátora v Mongolsku představuje Evropská unie. Podle indikativního plánu na roky 2011-2013 je vyčleněn rozpočet ve výši 15 mil. eur na spolupráci ve zlepšování mongolských norem a standardů a na technické a odborné vzdělávání.

Ø  Veřejné státní  a městské zakázky jsou uveřejňovány na webových stránkách

e-tender.mn, http://ub-procurement.mn/

Ø  Otevřený seznam poptávek pro měďno-zlatý důl Oyu Tolgoi : http://ot.mn/en/procurement/active-tenders

Další informace týkající příležitostí pro české subjekty naleznete na portálu BusinessInfo.cz, a to v on-line databázi zahraničních příležitostí a tendrů (http://www.businessinfo.cz/cz/zahranicni-projekty-tendry/?oboryCount=26&srch=&obdobi=bez_omezeni&country=-1&category=6&state=-1) a v teritoriálních informacích zaměřených na Mongolsko (http://www.businessinfo.cz/cz/rubrika/mongolsko/1001377).

Ø Otevřené tendry německé rozvojové banky (KFW): http://www.gtai.de/GTAI/Navigation/EN/Trade/search-kfw-tenders.html