english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České firmy se prezentovaly na stavebním veletrhu Building 2016 v Tel Avivu

Ve dnech 23.-25. května se v Tel Avivu konal veletrh Building 2016. Jedná se o největší mezinárodní akci v Izraeli zaměřenou na oblast stavebnictví, která se koná jednou za dva roky. Dle sdělení organizátorů se akce zúčastnilo na 16 tisíc návštěvníků z řad odborné veřejnosti.

Velvyslanectví České republiky v Tel Avivu, Styčný úřad ČR na Palestinském autonomním území a CzechTrade společně zorganizovaly účast českých firem, a to formou společného stánku, který byl financován z prostředků projektu ekonomické diplomacie MZV. K jednání byli pozvány potenciální partneři pro navázání obchodních kontaktů, příp. pro rozvojovou spolupráci.

Building4

Building4

Osloveny byly české firmy podnikající v oblasti stavebních materiálů, technologií, nástrojů, klimatizací nebo topení, interiérů, nábytku, sanity, home designu, inteligentních domácností, dopravní infrastruktury a strojů, energetické úspornosti atd. Akce se z ČR zúčastnily firmy: ELKO EP, LAVARIS, BONEGO, P.M.H. INVEST & TRADE, ARCHA, DŘEVOZPRACUJÍCÍ DRUŽSTVO LUKAVEC a EZTECH.

PROČ IZRAEL

Stavebnictví při mírně klesajícím podílu na tvorbě HDP - nyní 4,3 % - zaměstnává asi 4 % ze všech pracovních sil. Na rozdíl od zemí EU stavebnictví v Izraeli nejenže nezaznamenalo v letech 2008-2013 útlum, ale přetrvávající poptávka se promítla do strmě rostoucích cen. Cenový index rezidenčního bydlení se v letech 2008 až 2015 zvednul o téměř 100 %!

Izraelská vláda investuje nemalé částky do rozvoje dopravní infrastruktury. Výsledkem je objem proinvestovaných prostředků, který neodpovídá zemi a ekonomice o velikosti Izraele. V sektoru stavebnictví je v Izraeli zaměstnáno cca. 220 tisíc osob, z nichž je 38 tisíc Palestinců a až 25 tisíc zahraničních dělníků. Izraelská vláda dále investuje nemalé částky do rozvoje dopravní infrastruktury (železnice, dálnice, modernizace stávajících kapacit), výsledkem je tak objem proinvestovaných prostředků odpovídající mnohem větším zemím, než je Izrael.

Building7

Building7

OBCHODNÍ SEMINÁŘ A B2B V BETLÉMĚ

Jelikož se veletrhu na izraelském území z administrativních důvodů neúčastní významní palestinští podnikatelé, Styčný úřad ČR v Ramalláhu pro Palestinská autonomní území ve spolupráci s Obchodní a průmyslovou komorou v Betlémě zorganizoval obchodní seminář a B2B jednání přímo na Západním břehu Jordánu.

Building8

Building8