česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace potenciálu českých firem v oblasti odpadového hospodářství

(Archivní článek, platnost skončena 24.03.2024 / 13:45.)

V rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie se ve dnech 17. – 19. října 2017 v Teheránu uskutečnila prezentace českých firem v oblasti odpadového hospodářství.

obr

 

Delegace zástupců českých firem (ŠKODA PRAHA a.s. ve spolupráci s Doosan Lentjes GmbH; IN-ECO TEAM s.r.o. ve spolupráci s íránskou firmou SPINAS Co.; Dekonta a.s.; Tenergo Brno, a.s; FANS, a.s.) absolvovala prezentaci svého výrobního programu spojenou s B2B jednáními.

Dále proběhlo jednání v zastřešující státní organizaci na rozvoj a obnovu íránského průmyslu IDRO (Industrial Development & Renovation Organization).

Čeští podnikatelé následně navštívili centrum zpracování odpadu (s denní navážkou 7 tis. tun odpadu!) pro město Teherán – Aradkooh Waste Complex, úpravnu vody pro část Teheránu – Southerm Waste Water Treatment Plant a petrochemickou společnost Pasargad Oil Co.

Skupina pak navštívila v Teheránu v té době probíhající mezinárodní veletrh vodního hospodářství - WATEX 2017, kde podnikatelé pokračovali v jednáních započatých během svého pobytu.

Návštěva zástupců delegace českých firem v oblasti odpadového hospodářství úspěšně navázala na tři předchozí sektorově zaměřené mise (důlní průmysl, kolejová doprava a letecký průmysl). Lze konstatovat, že celá akce splnila stanovený cíl, jímž bylo zmapování potenciálu oblasti, která je preferována íránskou vládou v letošním rozpočtu.

Pavel Kalina, vedoucí obchodně ekonomického úseku, velvyslanectví ČR v Teheránu