česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: pixabay
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Facebook logo

Zapojte se do mezinárodní výzkumné výzvy „Partnerství pro biodiverzitu 2023“ s Tchaj-wanem!

ČEKK Tchaj-pej Vám pomůže najít partnera do mezinárodní výzvy evropského Partnerství pro biodiverzitu! Výzva, kterou vyhlašuje strategická síť Biodiversa+, je zaměřena na výzkum v oblastech technologií a řešení inspirovaných přírodou pro biodiverzitu, zlepšování životních podmínek pro lidstvo a nastolení transformativních změn.

 

Témata výzvy:

  • Synergies and trade-offs of Nature-based solutions in the context of human well-being
  • Nature-based solutions mitigating anthropogenic drivers of biodiversity loss
  • The contribution of Nature-based solutions for just transformative change

Zkrácené návrhy projektů (tzv. pre-proposals) mohou zájemci podávat do 10. 11. 2023, 15:00 SEČ.

Technologická agentura České republiky (TA ČR) je do této mezinárodní výzvy zapojena spolu s Ministerstvem životního prostředí. Pravidla výzvy pro českého uchazeče vychází z programu SIGMA, ze kterého finančně podpoří úspěšné projekty. Celková finanční částka podpory TA ČR na výzvu pro české uchazeče v mezinárodních projektech je 680 000 EUR, z toho maximálně 170 000 EUR na jeden projekt. Nejvyšší povolená intenzita podpory na českou stranu projektu je 80 % celkových způsobilých nákladů projektu. Čeští uchazeči se musejí zúčastnit takových projektů, jejichž výsledky jsou uplatnitelné v podmínkách ČR.

Projekty budou moci předkládat mezinárodní konsorcia složená minimálně ze tří způsobilých partnerů z nejméně tří zapojených zemí, musí se tedy jedna o alespoň dvě členské nebo přidružené země EU, mezi které se řadí i Tchaj-wan. Jeho účast podporuje Národní rada pro vědu a technologie.

Doporučujeme se zúčastnit mezinárodního informačního webináře, který se uskuteční 26. září od 13:00 hod a pořádá ho strategická síť Biodiversa+.

Pro nalezení vhodného partnera můžete využít nástroje ať už na stránkách Biodiversa+ nebo TA ČR. Neváhejte se také obrátit na Českou ekonomickou a kulturní kancelář v Tchaj-peji – Vašeho partnera pro podporu vědecké a výzkumné spolupráce mezi Českem a Tchaj-wanem!

Pro aktuální informace doporučujeme sledovat webové stránky www.tacr.cz a www.biodiversa.eu.

V případě zájmu kontaktujte paní Marii Leflerovou, vedoucí vědeckotechnologického úseku ČEKK v Tchaj-peji prostřednictvím emailové adresy Marie_Leflerova@mzv.cz.