english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Caleb Russell
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

COVID19 - aktuální podmínky cestování do Austrálie a návratu do ČR

Zde najdete aktuální informace o vstupu a cestě do Austrálie. 

Vstup na území Austrálie

Od 6. 7. 2022 mohou držitelé platných víz do Austrálie přicestovat bez ohledu na očkovací status, t.j. jak osoby očkované tak neočkované. 

Nevyžaduje se ani vyplnění příjezdového formuláře (Digital Passenger Declaration), ani předložení negativního výsledku PCR či antigenního testu před odletem. Více informací zde. Jakkoliv však nejsou nyní stanoveny pro vstup na území Austrálie žádné z výše uvedených požadavků, stále platí, že pokud kdokoliv pociťuje příznaky onemocnění, je jeho povinnosti podstoupit test PCR či antigenní na COVID-19. 

Příjezdové podmínky do jednotlivých států Australského svazu jsou plně v jejich kompetenci (viz níže). 

Upozorňujeme, že každá osoba cestující do Austrálie musí disponovat platným vízem. Pokud osoba vstupuje na území Austrálie za účelem turistiky z bezvízových zemí (mezi které patří Česká republika), musí nadále požádat o eVisitor vízum, které je bezplatné. Více informací naleznete na webových stránkách Imigračního úřadu Austrálie zde

!!Vzhledem k  rychle se měnícím pravidlům upozorňujeme, že zde uvedené informace  je možné použít pouze jako podpůrné. Závazné informace je možné čerpat pouze z oficiálních stránek australských úřadů, jejichž obsah je nutné průběžně sledovat!!

Důrazně též doporučujeme si před cestou ověřit podmínky odbavení  u letecké společnosti! Podmínky  odbavení se budou odvíjet též od podmínek zemí transitu.


Podmínky vstupu na území jednotlivých států Australského svazu  (nad rámec podmínek pro vstup do Austrálie)

Platí, že podmínky vstupu na území jednotlivých států Australského svazu si stanoví tyto státy. Vzhledem k tomu, že podmínky vstupu na území jednotlivých států Australského svazu podléhají častým změnám, je nezbytné před příjezdem do Austrálie se vždy ujistit o podmínkách vstupu na území příslušného státu.

Přehled pro jednotlivé státy Austrálie: 

New South WalesVictoria

Cestujícím ze zahraničí je doporučeno absolvovat test na přítomnost koronaviru COVID 19 (postačí antigenní test) po příletu. 

QueenslandJižní AustrálieTasmánieNorthern TerritoryZápadní Austrálie

Pro cestující ze zahraničí nejsou stanoveny další specifické požadavky pro vstup na území těchto států. 

ACT

V současnosti je bez přímých mezinárodních letů.

Stát NSW povoluje tranzit do Canberry pro plně očkované osoby přistávající v Sydney. Cestujícím ze zahraničí je doporučeno absolvovat test na přítomnost koronaviru COVID 19 (postačí antigenní test) po příletu. 


Doprava

V případě tranzitu přes jinou zemi je nutné ověřit podmínky pro navazující cestu z/do ČR.  Informace naleznete na webové stránce příslušného zastupitelského úřadu ČR v dané tranzitní zemi, letecké společnosti nebo oficiálních institucí tranzitní země. Dále na stránkách Ministerstva zahraničních věcí zde.

Vzhledem k měnícím se podmínkám, důrazně doručujeme si před cestou ověřit podmínky odbavení  u letecké společnosti.

Vnitrostátní doprava funguje.  Je nutné sledovat podmínky cestování mezi jednotlivými státy Australského svazu.


Podmínky na místě / postup při nákaze COVID

Aktuální informace o  opatřeních v Austrálii včetně postupu při nákaze COVID naleznete na webových stránkách jednotlivých států Australského svazu zde.  


Tranzit

Informaci o tranzitu v rámci Austrálie naleznete v samostatném článku na našich webových stránkách


Užitečné kontakty

Austrálie: Australská vládaMinisterstvo vnitra/Imigrační úřad, Ministerstvo zdravotnictví

České úřady v Austrálii a na Novém Zélandu (Generální konzulát v SydneyVelvyslanectví v Canbeře, honorární konzuláty v Aucklandu, Queenstownu, Brisbane, Adelaide, Melbourne, Hobartu a Perthu) FUNGUJÍ.


Podmínky návratu do ČR

Přehled podmínek návratu do České republiky