english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mezinárodní tranzit přes Austrálii

Na základě informace Ministerstva zahraničních věcí a obchodu NSW (DFAT NSW) zveřejňujeme  informaci o možnostech mezinárodního tranzitu přes Austrálii a informace o omezeních a dalších podmínkách pro tranzit v jednotlivých australských státech a teritoriích:

Základní informace o možnostech mezinárodního tranzitu přes Austrálii a vízech jsou na stránkách Ministerstva vnitra AUS, resp. zde.

1. Tranzit kratší než 8 hodin: 

Pro tranzit Austrálií, který je kratší než 8 hodin, není potřeba žádat o tranzitní vízum (občané ČR spadají do kategorie cestujících, kteří nepotřebují tranzitní víza, pokud tranzit nepřesáhne 8 hodin, viz zde).

2. Tranzit delší než 8 hodin (8-72 hodin):

V případě tranzitu přes Austrálii v rozmezí 8-72 hodin, je potřeba požádat o tranzitní vízum. Pokud elektronický systém v rámci žádosti o tranzitní vízum vyžaduje pořízení otisků prstů, je nutné uvést, že odebírání otisků prstů v současnosti není možné (systém požadavek generuje automaticky, přičemž vízová centra např. na Novém Zélandu nejsou otevřená). 

Upozorňujeme občany ČR, že některá letiště v Austrálii jsou přes noc (23:00-6:00) z bezpečnostních důvodů pro veřejnost uzavřená a všichni cestující musejí opustit jejich prostor, více informací ZDE. Vzniká tím povinnost mít příslušné vízum pro vstup na území Austrálie. Více info ZDE

 Vzhledem k množství vyjímek tedy doporučujeme o tranzitní vízum z opatrnosti požádat.