english  latviski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Riga
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva v regionu Bauska; výstava „České dědictví UNESCO“ na hradě Bauska

25. dubna navštívila velvyslankyně Jana Hynková spolu s odbornicí velvyslanectví pro vědu, vzdělávání a kulturu Naděždou Kopolovecou a zástupci české jednotky v eFP NATO v Ādaži pod vedením kpt. Jana Kuthana region a město Bauska, které je partnerským městem českého Náchoda.

Na radnici byla delegace přivítána starostou města panem Aivarsem Okmanisem a dále vedoucí oddělení vzdělávání, kultury, sportu a veřejného blaha paní Antrou Ozoliņou a vedoucí oddělení obchodu a marketingu paní Laurou Ārente.

Velvyslankyně si vyslechla oficiální prezentaci města a regionu, kde byla zdůrazněno mj. úsilí o vybudování průmyslového a logistického parku v Bausce pro další rozvoj výrobních nebo obchodních aktivit, vč. mezinárodních. Byl zmíněn též fakt, že v blízkosti povede též evropská vysokorychlostní železniční trať Rail Baltica. Dále byla představena dosavadní spolupráce Bausky a Náchoda a záměry pro další spolupráci v budoucnu, vč. oblasti cestovního ruchu.

Kapitán české jednotky v eFP NATO v Ādaži Jan Kuthan představil cíle mise s tím, že jejím hlavním úkolem je prokázat svou aktivní přítomností odhodlání bránit suverenitu a územní celistvost členů NATO.

Dále delegace navštívila 2. střední školu v Bausce, shlédli její prezentaci. Vzhledem k faktu, že právě v této škole probíhá pilotní projekt zavedení branné výchovy do výuky, prezentovali i zde příslušníci Armády ČR svoji misi v Lotyšsku. V rámci návštěvy byly též navštíveny dvě firmy „Baltic Dairy Board“ a „GUSTO“.

V závěrečné části návštěvy velvyslankyně Hynková a ředitel zámku Bauska pan Māris Skanis za přítomnosti starosty města zahájili přímo v prostorách hradu výstavu "České dědictví UNESCO – „Sloh se nepíše, na sloh se kouká“. Výstava na šestnácti panelech přibližuje památky dědictví UNESCO v České republice. Výstavu připravila Asociace českých měst a obcí. Výstava na zámku Bauska je ke zhlednutí od 25. dubna do 11. května během otevírací doby muzea a je k dispozici zdarma všem návštěvníkům muzea.

Galerie


Partnerská města Bauska