english  latviski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Riga
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace firem z oblasti technologických inovací analýzy dat v Lotyšsku

České firmy působící v oblasti technologických inovací analýzy dat se dne 19. března 2024 představily v lotyšské Rize v rámci projektu ekonomické diplomacie PROPED. Početné skupině zástupců lotyšské státní správy z oblasti státního bezpečnostního sektoru i soukromých firem představily svá inovativní řešení české firmy Cogniware, Phonexia a Born Digital.

Téma bezpečnosti v kontextu aktuální geopolitické situace a ruské agrese vůči Ukrajině v Lotyšsku silně rezonuje. Z tohoto důvodu byl zájem bezpečnostních složek a účast na prezentaci českých firem organizovaných Velvyslanectvím ČR v Rize ve spolupráci s ZK CzechTrade Pobaltí skutečně vysoký.

Dopolední blok prezentací zahájila firma Phonexia, která svým lotyšským partnerům představila inovativní české softwarové řešení pro řečovou a hlasovou biometrii, které pomáhá organizacím poskytovat bezproblémovou zákaznickou zkušenost, výjimečné zabezpečení ověřování a okamžitou analýzu obsahu řeči.

Svou vizi vzápětí představila také firma Cogniware prostřednictvím své špičkové platformy Argos pro analýzu dat a digitální vyšetřování.

Unikátní synergii umělé inteligence a člověka pro vytvoření digitálních asistentů představila firma Born Digital.

Odpolední blok vyplnila B2B/B2G setkání, která českým firmám i jejich lotyšským partnerům přinesla příležitost ponořit se do hlubších diskuzí o českých inovativních řešeních a firmám příležitost je detailněji představit.

PROPED 2024 ​    PROPED 2024

PROPED 2024
PROPED 2024 PROPED 2024