česky  shqip  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Český rozvojový projekt na začlenění menšin

Ve čtvrtek 15. září 2016 navštívil velvyslanec Ivo Šilhavý inkluzivní centrum ve Fushe Kosovo v Prištině, které je součástí širšího projektu realizovaného Českou rozvojovou agenturou. Projekt, který realizují nadace Člověk v tísni a kosovská nevládní organizace Balkan Sunflowers, se nazývá „Podpora sociální inkluze marginalizovaných komunit v Kosovu“ a jeho cílem je podporovat začleňování menšin do kosovské společnosti.

Tato aktivita, která byla zahájena v letošním roce, navazuje na předchozí projekty rozvojové spolupráce ČRA a českého velvyslanectví v Prištině. Zaměřuje se na kosovské menšiny, především na Romy, Aškéty a Egypťany, jejichž děti se prostřednictvím budovaných inkluzivních center snaží začlenit do kosovské společnosti.

Specializovaní pedagogové se v těchto vzdělávacích centrech věnují potřebným dětem tak, aby stačily běžnému tempu a mohly se začlenit do řádné výuky s  kosovskou populací. Mediátoři, kteří jsou součástí projektu, navštěvují zúčastněné rodiny, a snaží se tak pomáhat budovat vhodné klima pro potřebný rozvoj dětí. Projekt by měl probíhat do konce roku 2017.

Galerie


Czech development project on inclusion of minorities