česky  english 

rozšířené vyhledávání

Stáže na ZÚ

Pokud hledáte možnost studijní stáže v exotickém prostředí a zajímavém kolektivu, možná je tato nabídka určena právě Vám.

Kdo se může ucházet o studijní stáž?
 

Studijní stáž je určena pro prezenční studenty českých nebo zahraničních vysokých škol v bakalářském, magisterském nebo na magisterské studium navazujícím doktorském studiu a absolventy bakalářského nebo magisterského studia nejpozději do jednoho roku po jeho ukončení.

 
Jaké jsou požadavky na stážisty?
 

Předpokladem pro účast ve výběrovém řízení je česká státní příslušnost. Očekáváme organizační a komunikační schopnosti včetně písemného projevu na vysoké úrovni, ochotu pomoci při zajišťování akcí veřejné diplomacie a výpomoc ve všech agendách ZÚ dle potřeby. Nutností je vynikající znalost anglického jazyka a počítačová zdatnost, výhodou znalost jazyka portugalského a/nebo francouzského.

 
Kdy a za jakých podmínek?
 

Pevně stanoveným termínem je září-prosinec, kdy se odehrává většina činnosti v teritoriu. Termín březen-červen můžeme nastavit dle dohody. V období leden-únor a červenec-srpen probíhají prázdniny.  Zastupitelský úřad si vyhrazuje právo na výběr nejvhodnějšího kandidáta či kandidátky. Na stáž není právní nárok. Stáží se nezakládá pracovněprávní vztah a nevzniká při ní nárok na plat ani na sociální a zdravotní pojištění. Veškeré náklady spojené s výkonem stáže vč. ubytování hradí stážista/ka sám/a.

ZÚ Pretoria nedisponuje ubytováním. Vzhledem k omezené a nespolehlivé veřejné dopravě doporučujeme vyhledat ubytování v docházkové vzdálenosti od sídla velvyslanectví či využívat služeb sdílené přepravy Uber či Bolt.

 
Co je třeba dodat před nástupem na stáž?

Informace o požadovaných dokladech se nalézají na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR či Vám je zašleme na vyžádání. Doporučujeme vzít v úvahu minimální dobu 6 týdnů na vyřízení náležitostí a souhlasů. Případné dotazy odpoví garant stáží ing. Milan Frola na e-mailu: milan.frola zavináč mzv.gov.cz.