česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pracovní cesta Ústavně právního výboru do Nepálu

Kdy: 18.09.2016 - 21.09.2016, Kde: Káthmandú

Ve dnech 18.-21. září 2016 pobývala na pracovní návštěvě Nepálu česká parlamentní delegace vedená místopředsedou Poslanecké sněmovny Vojtěchem Filipem. Hlavním účelem cesty bylo navázání spolupráce mezi Ústavně právním výborem Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a Legislativním výborem Parlamentu Nepálu, zejména v oblasti reformy nepálského ústavního systému.
 

Delegaci složenou z členů Ústavněprávního výboru přijala prezidentka Nepálu paní Bidhjá Déví Bhandáríová.

Filip-Nepal

 

Delegace se setkala i s předsedkyní nepálského parlamentu, s místopředsedou parlamentu, s předsedkyní a dalšími členy Legislativního výboru Parlamentu Nepálu, s různými ministry a dalšími vysokými státními úředníky, s nejvyšším státním zástupcem, představiteli justice, nepálské advokátní komory a také s představiteli soukromého sektoru.

 

Hovorka-Nepal

 

Podle nerezidentního velvyslance České republiky v Nepálu Milana Hovorky, který delegaci do Káthmandú doprovázel, to byla velmi úspěšná návštěva představující nový milník ve vztazích mezi oběma národy. "Návštěva umožnila oběma stranám nejen prodiskutovat otázky reformy ústavního systému Nepálu a implementace nové nepálské ústavy, ale i domluvit klíčové oblasti vzájemné spolupráce v oblasti investic, obchodu, energetiky, školství, kultury a cestovního ruchu. Moc mě těší, že se jako český velvyslanec v Nepálu v mém úsilí mohu spolehnout i na účinnou podporu ze strany Parlamentu České republiky."