česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Kancelář prezidenta Malediv
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslankyně Eliška Žigová předala prezidentovi Malediv pověřovací listiny

Kde: Maledivy

Velvyslankyně Eliška Žigová uskutečnila ve dnech 20. až 23. května 2023 třídenní služební cestu na Maledivy za účelem předání pověřovacích listin jako nerezidentní velvyslankyně ČR na Maledivách. Eliška Žigová se během oficiální návštěvy Malediv setkala s vrcholnými ústavními činiteli země včetně prezidenta Ibrahima Soliha. Cesta velvyslankyně Elišky Žigové proběhla na pozadí oslav třiceti let od navázání bilaterálních vztahů mezi ČR a Maledivami.

Předání pověřovacích listin proběhlo v pondělí 22. května 2023 v prezidentském paláci v hlavním městě Malé. Po úvodní ceremonii měla velvyslankyně příležitost pro jednání s prezidentem Ibrahimem Solihem, který vyslovil  zájem o další rozvoj vztahů s CZ v oblasti ekonomické spolupráce, turismu, vzdělávání a investic. Eliška Žigová poděkovala prezidentovi Solihovi za přátelské vztahy Malediv s Českou republikou a ujistila ho zejména na jejich prohlubování v oblasti ekonomiky, životního prostředí a turismu.

Vedoucí zastupitelského úřadu využila své první návštěvy Malediv k bilaterálním jednáním na ministerstvu zahraničních věcí, ministerstvu životního prostředí, ministerstvu turismu a ministerstvu pro ekonomický rozvoj.