česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec předal pověřovací listiny na Maledivách

Kdy: 09.03.2016, Kde: Male

Milan Hovorka předal do rukou prezidenta Maledivské republiky Abdulla Yameen Abdul Gayooma pověřovací listiny, jejichž prostřednictvím je jmenován prezidentem České republiky Milošem Zemanem jako velvyslanec České republiky v Maledivské republice.


Po ceremoniálu, který se uskutečnil v Úřadu prezidenta v Male dne 9.  března 2016, se prezident a velvyslanec sešli k projednání aktuálního stavu vzájemných vztahů  mezi oběma zeměmi a perspektiv jejich dalšího posílení a prohloubení.

Poděkujíce prezidentovi za blahopřání k zahájení jeho mandátu, velvyslanec Hovorka zmínil, že se cítí poctěn možností zastupovat Českou republiku na Maledivách, a zavázal se udělat maximum pro další rozvoj dvoustranného partnerství.

V této souvislosti velvyslanec zmínil mezilidské vztahy, zvýšenou ekonomickou spolupráci, životní prostředí, kulturní výměny a politický dialog zaměřený na podporu základních hodnot demokracie a lidských práv.  Zároveň vyjádřil připravenost České republiky spolupracovat s Maledivami na mezinárodních fórech a poblahopřál maledivským orgánům k pozitivní roli, kterou sehrály i jako lídr Aliance malých ostrovních států při nedávno skončené konferenci COP21 v Paříži. Ujistil prezidenta, že si plně uvědomuje, jak jsou země jako Maledivy zranitelné vůči důsledkům klimatických změn.

Setkání byla přítomna ministryně zahraničních věci Maledivské republiky Dunya Maumoonová, s níž se velvyslanec následně sešel, aby společně rozvinuli některá témata vzešlá z jednání s prezidentem.

Později tentýž den jednal velvyslanec Hovorka s ministrem financí a pokladny Maledivské republiky Abdullou Džihadem za účelem posouzení možností zintenzivnění ekonomických vztahů mezi oběma zeměmi.