česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: MZV Bangladéše
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslankyně předala pověřovací listiny prezidentovi Bangladéše

Velvyslankyně ČR v Indii J. E. Eliška Žigová uskutečnila ve dnech 28. až 31. ledna 2024 oficiální návštěvu Bangladéšské lidové republiky ve věci předání pověřovacích listin jako nerezidentní velvyslankyně ČR v Bangladéši. Velvyslankyně využila příležitosti během první oficiální návštěvy Bangladéše k  jednání s vrcholnými ústavními činiteli země včetně ministra zahraničních věcí J. E. Hasana Mahmuda k posílení bilaterální relace mezi Českou republikou a Bangladéšem.

Slavnostní ceremonie předání pověřovacích listin se konala ve středu 31. ledna 2024 v prezidentském paláci Bangabhaban v Dháce. Velvyslankyně Eliška Žigová vyjádřila během společného hovoru s prezidentem Bangladéše J. E. Mohammedem Shahabuddinem zájem České Republiky prohlubovat spolupráci s Bangladéšem v oblasti ekonomické spolupráce.

Předání pověřovacích listin

Předání pověřovacích listin

Vedoucí zastupitelského úřadu Eliška Žigová jednala v předvečer slavnostní ceremonie v úterý 30. ledna 2024 s ministrem zahraničí Bangladéše J. E. Hasanem Mahmudem, který velvyslankyni seznámil příležitosti pro ekonomickou spolupráci a vyjádřil zájem o prohloubení vztahů s Českou republikou. Velvyslankyně informovala ministra zahraničí o zájmu českých firem ucházet se o obchodní příležitosti v oblasti obranného a bezpečnostního průmyslu, energetice, vodním hospodářství a vvi.

Setkání s J. E. Hasanem Mahmudem

Setkání s J. E. Hasanem Mahmudem

V rámci čtyřdenní oficiální návštěvy se velvyslankyně zúčastnila zahajovacího zasedání Národního parlamentu, který se sešel poprvé od vyhlášení výsledků parlamentních voleb v lednu 2024. Zde velvyslankyně v krátkosti jednala s předsedkyní parlamentu paní Shirin Sharmin Chaudhury, která informovala velvyslankyni o zájmu Bangladéše navázat vztahy s českým parlamentem. Vedle oficiálního programu velvyslankyně navštívila kancelář honorárního konzula ČR v Dháce pana Mohiuddina Monema.

Setkání s předsedkyní parlamentu paní Shirin Sharmin Chaudhury

Setkání s předsedkyní parlamentu paní Shirin Sharmin Chaudhury