česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Slavnostní otevření nových prostor Honorárního konzulátu ČR v Dháce

Velvyslanec Miloslav Stašek se v rámci realizace projektu ekonomické diplomacie „Prezentace podniků českého energetického a dopravního průmyslu v Bangladéši“ zúčastnil dne 16.4.2015 slavnostního otevření nových prostor Honorárního konzulátu ČR v Dháce.
 

Honorární konzul A.S.M. Mohiuddin Monem byl uveden do funkce dne 28.10.2014 v rámci předcházející služební cesty velvyslance do Bangladéše, kdy podepsal Prohlášení honorárního konzula a převzal originál konzulského patentu, Instrukci pro výkon konzulárních funkcí a průkaz honorárního konzula. Honorární konzulát ČR v Dháce tedy zahájil svoji činnost pro veřejnost již dnem jmenování, tj. dnem 28. září 2014.

Dne 16.4.2015 proběhlo slavnostní otevření nových prostor Honorárního konzulátu, které byly představeny při slavnostní recepci, které se kromě zástupců místních diplomatických a obchodních kruhů jako hlavní host večera zúčastnil státní ministr zahraničních věcí Mohammad Shahriar Alam.

Nové prostory se nalézají v přízemí komplexu Monem Business District v centru Dháky (adresa HK nezměněna), jsou pro veřejnost označeny státním znakem a vlajkou ČR a kromě přijímacích prostor zahrnují i rozsáhlé jednací prostory pro obchodní jednání či případné kulturní prezentace ČR.

 

Galerie


Slavnostní otevření HK Dháka