česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: CC
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Aktuální podmínky cestování na Maledivy a návratu do ČR

Velvyslanectví České republiky v Dillí na této stránce informuje o aktuální vízové a bezpečnostní situaci na Maledivách a o některých důležitých opatřeních, jež byla v této souvislosti přijata a o podmínkách, za nichž je možné do země cestovat. Informace o cizozemských opatřeních týkajících se cestování vycházejí z veřejně dostupných zdrojů monitorovaných velvyslanectvím ČR v Dillí. S ohledem na dynamický vývoj situace se pravidla mohou rychle měnit a nelze tedy zaručit, že poskytnuté informace k opatřením cizích států jsou vždy aktuální. Informace o cizozemských opatřeních zveřejněné na těchto stránkách proto nemají povahu oficiálních sdělení cizozemského orgánu a nemají tak právní závaznost. 

VSTUP A OPUŠTĚNÍ MALEDIV

Při příletu na Maledivy je zdarma uděleno turistické vízum na 30 dní pobytu. Podmínkou je předložení pasu se strojově čitelnou zónou, jehož doba platnosti je alespoň 1 měsíc od data příletu na Maledivy, dále potvrzení o zajištění hotelových služeb a letenky pro let z Malediv v době maximálně 30 dnů od data příletu na Maledivy. Pro odlet do jiné země se musíte prokázat vstupními požadavky do dané destinace jako je např. platnost víza nebo cestovního dokladu.

Třicetidenní turistické vízum si můžete prodloužit o dalších 60 dní, pokud o něj požádáte přímo na Ministerstvu pro přistěhovalectví a emigraci Malediv před vypršením platnosti příjezdového víza (zde).

Cestující musí dále do 96 hodin před časem odletu vyplnit a odeslat cestovatelské prohlášení a to pro přílet a odlet z Malediv. Formulář je nutné odeslat elektronicky prostřednictvím systému IMUGA (zde).

Pro jiná než turistická víza navštivte webové stránky Imigračního úřadu Malediv (zde).

Pro odlet z Malediv musíte zaplatit odletovou daň ve výši 50 USD. Poplatek je většinou započítán do ceny letenky.  


COVID-19

Pro cestující na Maledivy neexistují žádné požadavky na testování nebo očkování na COVID-19.


UŽITEČNÉ KONTAKTY

Kontaktní maledivské úřady:

Imigrační úřad Malediv - www.immigration.gov.mv 

Ministerstvo zdravotnictví Malediv  - http://www.health.gov.mv/ 

Ministerstvo turismu Malediv -  https://www.tourism.gov.mv/

 

Kontaktní české úřady:

Velvyslanectví České republiky v Novém Dillí:

E-mail: newdelhi@mzv.gov.cz

Adresa: 50-M Niti Marg Chanakyapuri, 110021 New Delhi

Telefon: +91 11 2415 5200

Non-stop konzulární pohotovost: +91 99 10 999 460

Honorární konzulát České republiky v Malé:

Honorárním konzulem ČR v Malé je pan Madeeh Jamal (pouze anglicky)

E-mail: male.honorary@ mzv.gov.cz

Adresa: G. Lailac, Ameenee Goalhi, Male 20042.

Telefon: +9607771069


POSLEDNÍ ZMĚNY

14.3. 2022 - S účinností od 14. 3. 2022 Maledivy zároveň zrušily povinný PCR test při příletu na Maledivy i před odletem z Malediv, a to i pro neočkované osoby. PCR test je ale doporučený pro osoby, která vykazuje příznaky onemocnění covid-19 a to mezi třetím a pátým dnem. Maledivy zrušily povinné nošení roušek na veřejnosti. Nadále povinné je jejich nošení tam, kde je plno lidí a dále ve zdravotnických zařízeních a na ostrovech, kde je míra pozitivity vyšší než 20 procent.