español  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Bilaterální obchodní výměna ČR - Mexiko

Mexiko je dnes jedním z nejdůležitějších obchodních partnerů České republiky v Latinské Americe. Dle Českého statistického úřadu mezinárodní obchodní výměna dosáhla v roce 2022 obratu 2 000,9 mil. USD (vývozy z ČR do Mexika představovaly 917,610 mil. USD a dovozy z Mexika do ČR představovaly 1 083,289 mil. USD). V rámci zemí Latinské Ameriky se Mexiko ve sledovaném období podílelo na vývozu 47,65 % a na dovozu 57,36 %.

České firmy mohou mexické ekonomice nabídnout širokou škálu výrobků, jako jsou stroje, zařízení a technologie v automobilovém, leteckém, těžařském, potravinářském, stavebním i v energetickém průmyslu. Pro nadcházející období jsou preferovanými obory zejména petrochemie, klasická a zelená výroba energie (solární, větrná, vodní), vodní hospodářství a budování pozemní a letecké infrastruktury.

Obchodu s Českou republikou napomáhá Dohoda o volném obchodu EU - Mexiko a také přítomnost nadnárodních firem na obou trzích. Často tak český výrobce může dodávat na trh Mexika přes svého stávajícího evropského či amerického odběratele.

V současné době v ČR působí významné mexické investice, jako je například Cemex, Nemac nebo Bimbo.

Více informací naleznete na portálu Businessinfo CZ