español  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: FAMEX 2023
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pozvánka na mezinárodní letecký veletrh FAMEX 2023

Ve dnech 26. – 29. dubna 2023 pořádá mexické ministerstvo obrany mezinárodní letecký veletrh FAMEX 2023. Mexický letecký veletrh FAMEX patří společně s chilským FIDAE k největším veletrhům pro civilní a vojenské letectví v Latinské Americe. Firmy zde mají skvělou příležitost k navázání nových kontaktů a B2G i B2B jednáním. Pátý ročník veletrhu se uskuteční na vojenské letecké základně Santa Lucía, nedaleko hlavního města Mexico City. Firmy mají možnost se veletrhu zúčastnit i v rámci společného stánku České republiky.

FAMEX se zaměřuje na civilní a vojenské letectví, kosmický průmysl i bezpečnostní a obranný sektor. Tato akce se koná v Mexiku jednou za dva roky a střídá se s chilským leteckým veletrhem FIDAE. Tyto dva veletrhy patří k největším v celé Latinské Americe, navštěvují jej zástupci ozbrojených složek nejen Mexika, ale i zemí regionu. Minulého ročníku FAMEX 2021 se i přes protipandemická omezení se zúčastnilo 317 vystavovatelů ze 47 zemí (v roce 2019 se představilo 635 firem z 39 zemí).

Letecký průmysl patří k jednomu z nejperspektivnějších sektorů mexické ekonomiky, což dokládá i skutečnost, že do něj míří každoročně velká část přímých zahraničních investic. V současné době je Mexiko 12. největším výrobcem v leteckém sektoru na světě. Mexická federace leteckého průmyslu (FEMIA) odhaduje, že jen v tomto roce mexický letecký průmysl meziročně vzroste o rekordních 18 %.

Česká republika a čeští výrobci jsou na veletrhu tradičně zastoupeni formou společného stánku organizovaného ve spolupráci s místní kanceláří CzechTrade. Účast českých firem je podpořena i v rámci projektu ekonomické diplomacie PROPED. České firmy se budou v letošním roce prezentovat v pavilonu „D“, po boku amerických a kanadských vystavovatelů. V případě zájmu o účast se neváhejte obrátit na ekonomický úsek ZÚ Mexiko (commerce_mexico@mzv.cz) či na kancelář CzechTrade v Mexiku (tereza.vitkova@czechtrade.cz).

Pavilon "D" FAMEX 2023

Pavilon "D" FAMEX 2023

Dne 14. 11. 2022 na půdě Velvyslanectví ČR v Mexiku stvrdil svým podpisem velvyslanec Kubánek účast České republiky na leteckém veletrhu FAMEX 2023. Setkání a slavnostního podpisu dané dohody se zúčastnil prezident FAMEX 2023 gen. Javier Sandoval Dueñas se svým organizačním týmem.

Podpis smlouvy FAMEX 2023

Podpis smlouvy FAMEX 2023