español  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Shutterstock
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Nejvýznamnější veletrhy v Mexiku v roce 2023

Každým rokem se v Mexiku koná téměř 1000 výstav a veletrhů ze 169 sektorů v 65 městech. Aktivní účast na veletrzích může být prostorem nejen pro navázání kontaktů, ale i odrazovým můstkem pro uplatnění českých firem na mexickém trhu.

Přehled nejvýznamnějších veletrhů v Mexiku

Kdy?

Veletrh

Sekor

Kde?

7. 3. – 9. 3. 2023

Expo ANTAD & Alimentaria

potravinářský

Guadalajara

18. 4.  – 20. 4. 2023

Expo Seguridad México

bezpečnostní 

CDMX

26. 4. – 29. 4. 2023

FAMEX

letecký

CDMX

18. 4. – 20. 4. 2023

ExpoFarma

farmaceutický

CDMX

6. 6. – 8. 6. 2023

Expo Eléctrica

energetický

CDMX

30. 8.  – 1. 9. 2023

ExpoMED

zdravotnický

CDMX

4. 9. – 6. 9. 2023

Green Expo

energetický

CDMX

12. 10.  – 14. 10. 2023

Expo CIHAC

stavební

CDMX

20. 10. – 22. 10. 2023

Cerveza México

potravinářský

CDMX

7. 11. – 10. 11. 2023

Expo Agroalimentaria

zemědělský

Guanajuato

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Potravinářský průmysl

EXPO ANTAD & Alimentaria México – Guadalajara, Mexiko
Veletrh Alimentaria México nabízí velkou příležitost pro představení novinek a navázání kontaktů v oblasti potravinářského průmyslu. Veletrh Alimentaria México se koná každoročně již od roku 2001 a jedná se o jednu z největších akcí ve svém oboru. Je zaměřený na alkoholické a nealkoholické nápoje, lahůdky a cukrovinky, mléčné výrobky, pekařské výrobky, organické a bio produkty, potravinářské technologie, vybavení na přípravu, konzervaci a prezentaci potravin a nápojů a vybavení do restaurací.

Cerveza México – Mexico City, Mexiko
Festival Cerveza México patří k nejvýznamnějším pivním veletrhům. Akce je rozdělena do dvou veletrhů, propojených datumem konání a jeho umístěním. Na prvním veletrhu “Cerveceros y Distribudores” (Pivaři a distributoři) se prezentují malé a velké pivovary a distributoři. Druhý veletrh “Salón de provedores e insumos” sdružuje technickou část pivovarnictví – zpracování piva, komponenty do pivovarů, dodavatelé zařízení, strojů, spotřebního materiálu, obalů pro výrobu piva a servisního příslušenství, prodejce sladu a chmele a jiné.

Letecký průmysl

Féria Aerospacial México (FAMEX)  – Mexico City, Mexiko
FAMEX je mezinárodní veletrh pořádaný mexickým ministerstvem obrany. Zaměřuje se na civilní a vojenské letectví, kosmický průmysl a bezpečnostní i obranný sektor. Tato akce se koná v Mexiku jednou za 2 roky a střídá se s chilským leteckým veletrhem FIDAE. Tyto dva patří k největším veletrhům tohoto druhu v celé Latinské Americe.

Bezpečnostní průmysl

EXPO SEGURIDAD – Mexico City, Mexiko
Na Expo Seguridad se každoročně setkávají zástupci bezpečnostního průmyslu a ochrany osob a práce. Veletrh se zaměřuje na nejnovější vývoj v oblasti biometrie, kontrole přístupu, kamerách, detekci výbušnin, vybavení a příslušenství pro stráže nebo systémy narušení, automatizaci budov a rezidencí apod.

Farmaceutický průmysl

Expofarma – Mexico City, Mexiko
ExpoFarma poskytuje skvělou příležitost navázat přímý kontakt s odborníky z farmaceutických, chemických, kosmetických, potravinářských, zdravotnických zařízení, farmakologických nemocnic a klinické analýzy.

Zdravotnický průmysl

ExpoMED – Mexico City, Mexiko
Mezinárodní zdravotnický veletrh ExpoMED se pořádá v Mexiku od roku 2009 a je řazen k největším svého druhu v Latinské Americe. Veletrh nabízí kompletní nabídku zdravotnických prostředků, nejmodernějších technologií a veškerého spotřebního materiálu, k vybavení nemocnic, klinik nebo laboratoří.

Energeticý průmysl

The Green Expo – Mexico City, Mexiko
Mezinárodní veletrh The Green Expo je největší akcí tohoto druhu v Latinské Americe a pokrývá širokou škálu výrobků v energetickém průmyslu. Na veletrhu jsou zastoupeny obory solární a větrné energie, fotovoltaliky, vodní elektrárny, geotermická energie, čistění vzduchu a vody, recyklace, nakládání s průmyslovým odpadem, biotechnologie a biomasy, transformátory, elektrické stanice apod.

Expo Eléctrica Internacional – Mexico City, Mexiko
Expo Eléctrica Internacional je nejdůležitější událostí elektrotechnického průmyslu. v oblasti materiálů, elektrických zařízení, automatizace, řízení a osvětlení v Latinské Americe. Od roku 2018 je tento veletrh rozdělen do dvou částí - Expo Eléctrica Solar a Feria de la Automacion, které se zabývají fotovoltaickou energií a 4. průmyslovou revolucí. V rámci veletrhu se koná více jak 100 technických konferencí.

Strojírenský průmysl

Expo CIHAC – Mexico City, Mexiko
Veletrh CIHAC se koná pravidelně od roku 1988 a jedná se o největší akci ve svém oboru. Veletrh se zaměřuje na stavební průmysl a materiály, architekturu, konstrukce, interiéry a bytový design.

Zemědělský průmysl

Expo Agroalimentaria - Guanajuato, Mexiko
Expo Agroalimentaria je největší zemědělsko-potravinářský veletrh v Mexiku a jeden z nejdůležitějších v celé Latinské Americe. Expo Agroalimentaria se rozkládá na 62 hektarech a představuje vzorek celého zemědělsko-potravinářského sektoru. Veletrh představuje své experimentální pole s high-tech skleníky a demonstračními pozemky a také hlavní technologické inovace, vnitřní a venkovní výstavní plochy, čímž se stává kompletní a jedinečnou událostí.