español  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Mexiku/Embajada de la República Checa en México
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mexiko spouští nový projekt PROPEA+ zaměřený na zemědělství

Velvyslanectví České republiky v Mexiku ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství spustilo nový projekt a podporu exportu skrze nástroj PROPEA+. Dne 5. června 2024 byla podepsána smlouva s realizátorem projektu – externím specialistou na zemědělský a potravinářský sektor. Tento odborník má rozsáhlé kontakty v oboru a jeho cílem je zvýšit povědomí o českých firmách v Mexiku a pomoci českému zemědělskému exportu.

Projekt PROPEA+ se zaměřuje na identifikaci exportních příležitostí v Mexiku, a to nejen na veletrzích a velkých akcích, ale také prostřednictvím přímého kontaktu s místními firmami. Tyto příležitosti pak budou předávány českým subjektům. Realizátor projektu bude podporovat české firmy se zájmem o mexický trh v zemědělském a potravinářském sektoru, který skrývá velký potenciál. Zvláštní důraz bude kladen na rozvoj vztahů v pivovarnictví a chmelařství.

Hlavním úkolem realizátora je propagovat české zemědělské a potravinářské výrobky, zvyšovat agrární export do Mexika, vyhledávat obchodní kontakty a zajišťovat obchodní jednání. Bude také plánovat a realizovat akce či kampaně na podporu exportu těchto produktů ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství a Velvyslanectvím ČR v Mexiku.

Identifikované exportní příležitosti zahrnují:

Technologie:

  • Zemědělská technika
  • Zpracování potravin (konzervování, zpracování masa, balicí linky, chladicí zařízení)
  • Moderní skleníky, zavlažovací zařízení, IoT řešení, chytré zemědělství
  • Zalesňování a zpracování dřeva

Agropotravinářské výrobky:

  • Pivo, chmel, alkoholické nápoje (rostoucí spotřeba vína)
  • Uzeniny, sýry, kvalitní cukrovinky (čokolády)
  • Produkty zdravé výživy
  • Bio výrobky

Velvyslanectví ČR v Mexiku dlouhodobě podporuje český export a české firmy, včetně těch ze zemědělského a potravinářského sektoru, jej mohou kdykoli kontaktovat se svými dotazy.

Realizátor PROPEA+

Realizátor PROPEA+