česky  українською 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Ministerstvo vnitra ČR (Karel Cudlín)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mise MEDEVAC pomáhá ve Lvově

Mise MEDEVAC Ministerstva vnitra České republiky znovu navštívila Lvov. Čeští lékaři během desetidenního pobytu odoperovali 27 pacientů, jejichž zranění měla spojitost s válečným konfliktem vyvolaným agresí Ruské federace.

Ve dnech 20. – 30. dubna pobývala ve Lvově skupina čtyř českých lékařů, specialistů na popáleniny a rekonstrukční chirurgii, kteří provedli složité zákroky 27 pacientů zraněných v důsledku ruské vojenské agrese vůči Ukrajině.

Lékaři operovali ve Lvovské oblastní nemocnici pro válečné veterány a pronásledované osoby ve Vynnykách a centru Superhumans, které se zaměřuje na rehabilitaci a protézy. Nemocnice Vynnyky je jedno z předních, největších oblastních zařízení na západě Ukrajiny, které je také cílem české finanční pomoci a aktivit českých zdravotnických subjektů.  

Současný pobyt navazoval na dvě obdobné mise z loňského roku (29. 7 - 4. 8.; 26. 11. – 1. 12.) předpokládáno je pokračování projektu MEDEVAC ve druhé polovině tohoto roku včetně jeho rozšíření. Kromě uvedených čtyř chirurgů a zástupců Ministerstva vnitra ČR byli za uvedeným účelem nově v týmu dva lékaři se zaměřením na traumatologii a infektologii, kdy konzultace ke školení a výměně zkušeností probíhaly rovněž v městské centrální nemocnici First Medical Union.

Aktivity MEDEVACU, potažmo českých lékařů jsou ve Lvově vítány a vysoce ceněny, jak za opakující se přítomnost, odvahu a pomoc v místě, tak z odborné stránky. Součástí náročných operací a realizací léčebných metod je i přítomnost místních lékařů, se kterými naši experti sdílí zkušenosti v řadě úkonů je i školí.

Galerie


Mise MEDEVAC pomáhá ve Lvově