česky  english  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Creative Commons
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Podmínky pro cestování do Malawi

(Archivní článek, platnost skončena 30.04.2023.)

Velvyslanectví ČR v Lusace níže uvádí stručné informace o podmínkách vstupu do Malawi a pobytu v Malawi. Je ovšem třeba počítat s tím, že podmínky se často mění a praxe jejich uplatňování není v zemi jednotná.
 

VSTUP NA ÚZEMÍ MALAWI

Pozemní i letecké hranice jsou otevřeny, množství mezinárodních letů je nicméně omezeno. Cestující se na příjezdu musí prokázat negativním výsledkem PCR testu na přítomnost onemocnění COVID-19 ne starším než 72 hodin před zahájením cesty a současně elektronickým potvrzením o plné vakcinaci proti COVID-19. Jestliže cestující potvrzením nedisponuje, může být zdarma vakcinován na místě. Jestliže odmítne, bude podroben desetidenní karanténě ve vládou určeném zařízení. Negativní výsledek PCR testu provedeného nejvýše 72 hodin před cestou se vyžaduje i pro opuštění země; test je možné absolvovat v jednom z následujících lékařských zařízení: Mzuzu Central Hospital (Mzuzu), Kamuzu Central Hospital (Lilongwe), Public Health Institute (Lilongwe), Queen Elizabeth Central Hospital (Blantyre), Zomba Central Hospital (Zomba) – kontakty viz níže. S platností od 1. 6. 2022 nemusí cestující, kteří jsou plně očkovaní a při vstupu do země se prokáží elektronickým očkovacím certifikátem, předložit negativní PCR test.

 

OČKOVANÉ OSOBY

Pro vstup do země je vyžadováno elektronické potvrzení o plné vakcinaci proti COVID-19 (viz výše). Pro přístup ke službám v zemi (hotely, restaurace apod.) není potvrzení o očkování vyžadováno. 

 

TESTOVANÉ OSOBY

Pro přístup ke službám v zemi (hotely, restaurace apod.) není test zpravidla vyžadován.

 

OSOBY S PRODĚLANÝM COVIDEM

Pro účely vstupu do země ani pro přístup ke službám v zemi (hotely, restaurace apod.) se neuplatňuje žádný zvláštní režim pro osoby, které prodělaly onemocnění COVID-19.

 

PŘÍJEZDOVÝ FORMULÁŘ

Při vstupu do země je potřeba odevzdat příjezdový formulář. Tiskopisy jsou k dispozici na hraničních přechodech a jsou rozdávány palubním personálem během letů do země.

 

PODMÍNKY NA MÍSTĚ

Obchody a restaurace musejí zavřít do 22:00 hodin. Platí omezení shromažďování nejvýše 100 osob uvnitř budov a nejvýše 250 osob venku. Ve veřejných prostorách a dopravních prostředcích je povinnost nosit ochranu dýchacích cest a při vstupu použít dezinfekci rukou.

 

POSTUP PŘI NÁKAZE COVIDEM

V případě zjištění příznaků nákazy se doporučuje kontaktovat lékařské zařízení a řídit se podle jeho pokynů.

 

UŽITEČNÉ KONTAKTY

Ministerstvo zdravotnictví

Národní úřad veřejného zdraví – informace o COVID-19 v Malawi

Kontakty na testovací centra

 

PODMÍNKY NÁVRATU DO ČR

Přehled podmínek návratu do České republiky