english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Jolly Thompson
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Recepce pro účastníky projektu Children of Heroes

V pátek 5. května u příležitosti návštěvy prezidenta republiky Petra Pavla v Londýně uspořádala velvyslankyně Marie Chatardová recepci pro účastníky projektu Children of Heroes.

Přes 35 dětí a vnuků československých letců a vojáků z druhé světové války žijících ve Velké Británii v doprovodu svých manželů a manželek dorazilo z celého Spojeného království, včetně Skotska nebo Normanských ostrovů. Akce měla také speciálního hosta v panu Julianu Andersonovi, předním současném britském hudebním skladateli a autorovi hudby k projektu.

Velvyslankyně Chatardová a prezident Pavel vystoupili s úvodními projevy, které připomněly význam odkazu československých bojovníků ve 2. světové válce, zejména dnes v době ruské agrese na Ukrajině. Účastníci pak měli možnost pohovořit s prezidentem o svých předcích, ale také se vzájemně poznat mezi sebou, jelikož šlo o první setkání tohoto druhu ve Spojeném království.

Cílem projektu „Children of Heroes“ je ocenit československé letce a vojáky, kteří se během války usadili, oženili a měli děti ve Spojeném království, a dát jejich potomkům a příbuzným šanci sdílet  své příběhy. Projekt má dva hlavní cíle. Zmapovat naše „děti hrdinů“ žijící ve Spojeném království, zapojit je do aktivit velvyslanectví je a dát jim příležitost promluvit o svém životě svých rodičů a sebe sama prostřednictvím videoseriálu zveřejňovaného na našem webu a sociálních sítích.

Galerie


Children of Heroes Reception