česky  español 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: zu lima
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Tradiční oslava "českých" Velikonoc na rezidenci velvyslance v Limě

I letos se v prostorách zahrady rezidence uskutečnila v neděli 14. dubna tradiční oslava „českých“ Velikonoc, kterou uspořádal krajanský spolek ACEC a jíž se zúčastnilo více než 90 krajanů s dětmi. Za ZÚ se zúčastnil pan velvyslanec i další pracovníci úřadu.
 

V průběhu odpoledne si děti vyzkoušely pletení pomlázky a další velikonoční zvyky. Největší úspěch u dětí mělo hledání čokoládových vajíček, které byly ukryty po celé zahradě. Přítomní mohli ochutnat typická česká jídla, která připravila krajanka, paní Michalcová se svým týmem. Podáván byl tradiční guláš, knedlo vepřo zelo, bramborový salát a kuřecí řízečky. Velmi bohatý byl i stůl dortů a zákusků, které připravili různí krajané. Nealkoholické pití a pivo dodal manžel jedné z krajanek, který je ředitelem zastoupení Heinekenu v Peru.


Zájem o krajanské akce v posledních letech narůstá, je zde mnoho mladých krajanů i s jejich peruánskými partnery/partnerkami a velké množství malých dětí, z nichž některé se poprvé setkaly s českými zvyky a tradicemi.

 

 

Projev velvyslance J. Hlobila

Projev velvyslance J. Hlobila

foto

foto

foto

foto

hosté

hosté