česky  español 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: zu lima
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Čeští para střelci úspěšně reprezentovali na Mistrovství světa v Limě

Mezi 21. a 28. zářím 2023 se v Limě konalo Mistrovství světa v para střelbě. V náročných podmínkách a silné konkurenci šest českých paralympijských střelců skončilo ve svých kategoriích v první desítce, Tomáš Pešek získal ve vzduchové pistoli 10m P5 bronzovou medaily.

Lima hostila mezi 21. a 28. zářím 2023 Mistrovství světa v para střelbě. Poprvé na americkém kontinentu se konala akce v tomto sportu a v takovém rozsahu. Česká republika byla zastoupena 6 sportovci.

I přes náročné klimatické a technické podmínky se čeští reprezentanti v silné konkurenci neztratili. Tomáš Pešek získal bronzovou medaily v kategorii vzduchová pistole 10 m P5; Martin Adámek obsadil šesté místo v kategorii zvuková střelba stojící VIP P; v brokové střelbě kategorie PT2 skončil Miroslav Lidinský sedmý, v kategorii PT3 Martin Tomek devátý a Jan Baumruk desátý.

Velvyslanectví ČR v Limě s českou výpravou po dobu trvání šampionátu úzce spolupracovalo a poskytlo maximální součinnost. Čeští para střelci přijali pozvání na rezidenci velvyslance.

 

 

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto