česky  español 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: zu lima
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Český klavírní virtuos Ivo Kahánek v Peru

V rámci Roku české hudby a Měsíce Evropy navštívil Peru klavírní virtuos Ivo Kahánek, který zde měl dva koncerty.

První z nich se uskutečnil ve středu 8. května v sále Kulturního centra ministerstva zahraničních věcí Inka Garcilaso. Jedná se o historickou budovu v centru města, kde se pořádají koncerty, výstavy a další kulturní akce ve spolupráci s přítomnými ambasádami. Kapacita sálu je 100 lidí, ten byl zaplněn do posledního místa.

Koncertu se zúčastnili zástupci MZV, ministerstva kultury, velvyslanci a další diplomaté, ředitelka Národní hudební univerzity a další hosté..

Ve více než 90 minutovém koncertu zazněly skladby Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany, Johannese Brahmse a Fryderyka Chopina. Přítomní ocenili výkon Iva Kahánka dlouhým potleskem, ten na závěr zahrál jako přídavek Dvořákovu Humoresku a Bugatti step Jaroslava Ježka.

V pátek 10. května pak Ivo Kahánek odehrál pro Sociedad Filarmónica v sále Santa Úrsula druhý koncert. Program tohoto koncertu byl jiný a zaplněný sál pro tisíc lidí poslouchal se zatajeným dechem. I tento večer provedl díla A. Dvořáka, B. Smetany, L. Janáčka, kromě toho F. Liszta a R. Schumanna. Po dlouhotrvajícím potlesku přidal úryvky z díla F. Chopina a L. van Beethovena. Více než dvouhodinový koncert nadchl přítomné diváky, kteří se nemohli s umělcem dlouho rozloučit.

 

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

 

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto