česky  español 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pavel Šporcl znovu představil své mistrovství v Ekvádoru

Zdá se, že Ekvádor se stává pro Pavla Šporcla srdeční záležitostí, stejně jako jeho umění pro Martina Smetáčka, ředitele Golden Prague Pub, české investice v Ekvádoru. Ten umělce opět pozval a jeho vystoupení podpořil i honorární konzul  České republiky v Quitu, Tommy Schwarzkopf.

Český houslista se představil v zemi naposledy v únoru minulého roku. Letos uvedl skladby světových i českých autorů, včetně svých vlastních, na třech koncertech – dvou v hlavním městě Quito a na ostrově San Cristóbal na Galapágách.

Z moderního sálu mrakodrapu Iqon, nejvyšší budovy v Quitu, která je ve vlastnictví skupiny Uribe Schwarzkopf se klasická hudba přenesla do historických prostor kostela a kláštera San Ingacio de Loyola de la Compañía de Jesús. Komlex se nachází v historickém centru hlavního města, které bylo jako první v Latinské Americe zapsáno na listinu památek UNESCO. Uzavřené prostory vyměnil Pavel Šporcl za otevřený amfiteátr na břehu Tichého oceánu galapážského ostrova San Cristóbal.

Všechny koncerty se těšily značné pozornosti publika, které bouřlivým potleskem a opakovanými výzvami k přídavkům ocenilo mistrovství českého umělce.

Video Koncert Pavel Šporcl Ekvádor - YouTube

Video Pavel Šporcl konert Ekvádor 2 - YouTube

Video Pavel Šporcl koncert Ekvádor 3 - YouTube

foto

foto