Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Státní tajemník Rubeš na zasedání Rady OSN pro lidská práva
Foto: © MZV ČR / MFA CZ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Státní tajemník Rubeš na zasedání Rady OSN pro lidská práva

 

V pondělí 26. února začalo v Ženevě 55. zasedání Rady OSN pro lidská práva, které jako historicky nejdelší potrvá až do 5. dubna. Česko zastupoval v segmentu na vysoké úrovni ve dnech 26. až 28. února státní tajemník Radek Rubeš, který se zúčastnil hned několika bilaterálních jednání, akce na podporu Ukrajiny a setká se také s českou krajanskou komunitou.

„Žijeme v době všudypřítomných konfliktů, převratů a krizí, které mají zničující dopad na lidská práva. Česko bude spolupracovat se svými mezinárodními partnery, aby zajistilo, že Rada bude moci efektivně fungovat, uspět ve svých četných úkolech při prosazování a ochraně lidských práv a předcházet jejich porušování na celém světě,“ uvedl Radek Rubeš.

Vedle bilaterálních jednání k podpoře kandidatury Česka do Rady OSN pro lidská práva pro roky 2025-2027 a do Rady bezpečnosti OSN pro období 2032-2033 jednal státní tajemník Rubeš také se zástupkyní Vysokého komisaře OSN pro lidská práva Nadou Al-Nashif. Tato jednání doplnilo i setkání s Tomasem Lamanauskasem, zástupcem generální tajemnice Mezinárodní telekomunikační unie nebo s Palou Albrito, úřadující zvláštní zástupkyní generálního tajemníka OSN pro snižování rizika katastrof. 

V úterý se státní tajemník zúčastnil akce na podporu Ukrajiny s názvem „Standing with Ukraine? Resilience in the Face of Aggression“, pořádané stálými delegacemi Ukrajiny a USA. Program státního tajemníka v Ženevě doplnila návštěva České školy bez hranic a setkání se zástupci české komunity.

galerie

Státní tajemník Rubeš na zasedání Rady OSN pro lidská práva // State Secretary Rubeš at the UN Human Rights Council

.