Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Seminář k přípravě na výběrová řízení do institucí EU

 

Diplomatická akademie MZV ČR pořádá ve spolupráci s Úřadem vlády ČR a Eurocentrem Praha dne 12. října 2023 celodenní  seminář zaměřený na přípravu pro české uchazeče na výběrová řízení do institucí EU.

Ministerstvo zahraničních věcí ČR, Odbor vzdělávání a Diplomatické akademie, organizuje ve spolupráci se zahraničními lektory bezplatně školení na výběrová řízení do institucí EU. Diplomatická akademie nabízí v rámci Strategie podpory Čechů v EU školení pro české zájemce o evropskou kariéru  přípravu na testy Evropského úřadu pro výběr personálu (European Personnel Selection Office - EPSO).

Seminář proběhne prezenční formou v anglickém jazyce ve čtvrtek 12. října 2023 od 9:00 do 16:45.  v Černínském paláci MZV ČR.

Seminář je určen pro české občany, kteří již podali přihlášku do výběrového řízení EPSO, dále pro  zájemce z řad veřejné správy, studentů a absolventů vysokých škol a široké veřejnosti. Školení je zaměřeno na testy ve všeobecném výběrovém řízení EPSO určeném pro absolventy vysokých škol bez praxe. Z tohoto důvodu  doporučujeme absolvovat tento seminář zejména čerstvým absolventům vysokých škol či studentům s alespoň bakalářským diplomem, kteří ještě nemají praxi v oboru a kteří mají zájem o práci v institucích EU. Školení  povede lektor německé firmy  Euphorum, Marcus Delacore. Seminář přiblíží uchazečům pravidla a podmínky testování ve výběrových řízeních EPSO se zaměřením na test „Computer Based Testing“ (CBT), test znalostí EU a test digitální gramotnosti. Účastníci semináře si s vlastními laptopy vyzkouší  testy CBT - verbální, numerické a abstraktní uvažování, a dále budou mít možnost si cvičně projít  otázky z testů znalostí EU a digitálních dovedností.

V případě zájmu se registrujte prostřednictvím níže uvedeného odkazu.

Práce v institucích EU – jak na to? - Eurocentra

Podrobný program semináře a další  informace dostanou registrovaní účastníci před zahájením akce.

Seminář k přípravě na výběrová řízení do institucí EU

Seminář k přípravě na výběrová řízení do institucí EU

 

 

.