Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

MZV ČR
Foto: © MZV ČR / MFA CZ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Noví čeští velvyslanci zamíří do Iráku a Rumunska

 

Česká diplomacie vyšle v následujících měsících nové velvyslance do  Bagdádu a do Bukurešti.

„Jsem rád, že vysíláme do zahraničí kariérní diplomaty, kteří do hloubky rozumí daným teritoriím a prokázali své schopnosti a zkušenosti v pražském ústředí české diplomacie. Janu Šnaidaufovi i Martinu Košatkovi přeji hodně úspěchů,“ uvedl ministr zahraničních věcí Jan Lipavský.

Jan Šnaidauf nastoupil na Ministerstvo zahraničních věcí v roce 2008, přes tři roky působil v bruselské centrále Evropské služby pro vnější činnost, kde se zabýval problematikou Blízkého východu, v letech 2014 až 2018 pracoval jako vedoucí politické a ekonomické sekce v Delegaci EU v Bosně a Hercegovině a poslední čtyři roky řídil na Ministerstvu zahraničních věcí odbor zahraničněpolitických analýz a plánování.

Martin Košatka pracuje pro českou diplomacii od roku 1994. Jeden z nejzkušenějších kariérních diplomatů působil v multilaterální i bilaterální diplomacii, v letech 2004 až 2009 byl velvyslancem ve Španělsku a mezi roky 2012 až 2016 velvyslancem v Chorvatsku. Od roku 2017 je na ministerstvu zahraničních věcí ředitelem odboru jižní a jihovýchodní Evropy.

Oba zmínění už mají souhlas přijímající země, tzv. agrément. Jan Šnaidauf se do Iráku chystá v září a Martin Košatka nastoupí v Rumunsku v srpnu.

.