Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

MZV ČR
Foto: © MZV ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Noví čeští velvyslanci zamíří do Argentiny a do Německa

 

V následujících měsících vyšle česká diplomacie nové velvyslance do Argentiny a do Německa.

„V Buenos Aires bude českou diplomacii zastupovat Jarmila Povejšilová, do Berlína zamíří Jiří Čistecký. V obou případech jde o zkušené kariérní diplomaty a oběma jim přeji v  nových působištích hodně úspěchů,“ uvedl ministr zahraničních věcí Jan Lipavský.

Jarmila Povejšilová začala pracovat pro českou zahraniční službu v roce 1995 a dlouhodobě se během své kariéry věnovala zemím Latinské Ameriky. V pražském ústředí působila hlavně v odboru amerických států, následně řadu let pracovala na Stálém zastoupení ČR při EU v Bruselu. Od roku 2020 je zástupkyní ředitelky odboru amerických států a vedoucí oddělení Jižní Ameriky.

Jiří Čistecký nastoupil na ministerstvo zahraničí v roce 1994, opakovaně řídil odbor států střední Evropy a působil mimo jiné na zastupitelském úřadě ve Vídni. V letech 2019 – 2023 vedl  český generální konzulát v Istanbulu a mezi roky
2023-2024 byl chargé d'affaires a.i. na českém velvyslanectví v Moskvě.

Oba zmínění vedoucí zastupitelských úřadů už mají souhlas od přijímající země, tzv. agrément. Jarmila Povejšilová by se měla úřadu v Buenos Aires  ujmout v září, Jiří Čistecký odcestuje do Berlína na začátku října.

.