Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

MZV ČR
Foto: © MZV ČR / MFA CZ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Noví čeští velvyslanci se chystají do Řecka a na Kubu

 

Česká diplomacie vyšle v příštích měsících nové velvyslance do Athén a do Havany.  

„Do obou destinací posíláme diplomaty, kteří mají s konkrétními regiony a jejich problematikou velké zkušenosti. V Řecku bude české zájmy zastupovat Ivo Šilhavý, který se opakovaně zabýval  otázkou migrace, a na Kubu pojede kariérní diplomat Zdeněk Kubánek, který se velkou většinu svého profesního života věnuje Latinské Americe,“ uvedl ministr zahraničních věcí Jan Lipavský.

Ivo Šilhavý pracoval v letech 1996 až 2003 v Kanceláři prezidenta republiky pro prezidenta Václava Havla, od roku 2003 působí na Ministerstvu zahraničních věcí. Byl ředitelem odboru Blízkého východu a Severní Afriky, vedl styčný úřad ČR v Ramalláhu a český zastupitelský úřad v Prištině. Na velvyslanecký post míří ze současné funkce zvláštního zmocněnce pro migraci.

Zdeněk Kubánek působí v zahraniční službě od roku 1990, od roku 1995 je jeho kariéra spjatá se zeměmi Latinské Ameriky. Působil na velvyslanectví v Buenos Aires a v Montevideu a následně jako český velvyslanec v Chile a nyní v Mexiku.

Oba zmínění vedoucí zastupitelských úřadů už mají souhlas od přijímající země, tzv. agrément. Ivo Šilhavý do Řecka odcestuje během letošního léta, Zdeněk Kubánek se do Havany vydá koncem letošního roku.

.