Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Náměstek Kozák navštívil Liberecký kraj
Foto: ©
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Kozák navštívil Liberecký kraj

 

Během pracovní cesty v úterý 21. května, organizované ve spolupráci s Agenturou regionálního rozvoje Libereckého kraje, náměstek Kozák představil zástupcům firem, výzkumných a vysokoškolských institucí nástroje a možnosti, kterými jim může česká diplomacie pomoci prosadit se na zahraničních trzích.

„Liberecký kraj exceluje v řadě inovativních oborů, mezi které patří například optika, materiálový výzkum nebo technologie životního prostředí. Cílem ministerstva zahraničních věcí a mým osobním bude pomáhat zvyšovat globální povědomí o tom, v čem v těchto oborech může Česko přispět. Přímá komunikační linka s Agenturou regionálního rozvoje Libereckého kraje zrychlí přípravu cílených inovačních misí ekonomické diplomacie a podpory našich zastupitelských úřadů,“ shrnul výsledky jednání v Libereckém kraji náměstek ministra zahraničních věcí Jiří Kozák.  
 
V Podnikatelském inkubátoru Lipo.ink diskutoval s představiteli soukromých společností, vysokých škol a výzkumných ústavů přidanou hodnotu aplikovaného výzkumu a přenosu vědeckých poznatků do praxe pro českou ekonomiku. Náměstek se také seznámil se start upy Hardwario, NullSpaces, Statotest, které v inkubátoru našly zázemí a pracují na svém rozvoji. 
 
Odpolední část programu pokračovala v ústavu CXI při Technické univerzitě v Liberci, v Ústavu fyziky plazmatu AVČR a prohlídkou výrobních prostor společnosti Crytur.

Náměstek Kozák navštívil Liberecký kraj  ​    Náměstek Kozák navštívil Liberecký kraj

Náměstek Kozák navštívil Liberecký kraj

Náměstek Kozák navštívil Liberecký kraj Náměstek Kozák navštívil Liberecký kraj

.