Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Jan Lipavský
Foto: © MZV ČR / MFA CZ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr zahraničních věcí Jan Lipavský navštíví Saúdskou Arábii a Irák

Kdy: 23.05.2023 - 25.05.2023 , Kde: Saúdská Arábie, Irák

Ministr zahraničních věcí Jan Lipavský podnikne 23. až 25. května pracovní cestu na Blízký východ. Za doprovodu početné podnikatelské mise tvořené zástupci patnácti českých firem z různých průmyslových sektorů navštíví Království Saúdské Arábie a Iráckou republiku. Součástí pracovní cesty budou také bilaterální politická jednání s vrcholnými představiteli obou států.

Šéf české diplomacie slavnostně zahájí jednodenní obchodní fóra, která mají podpořit účast českého průmyslu na rozvojových plánech obou zemí. Ministrova  politická jednání s vrcholnými představiteli Saudské Arábie a Iráku se budou věnovat tématu rozvoje bilaterálních vztahů i aktuálnímu  politickému a bezpečnostnímu vývoji v blízkovýchodním regionu, v němž obě země hrají klíčovou roli. V Iráku se šéf české diplomacie  setká se zástupci spojeneckých vojenských misí, v nichž působí i čeští experti.

Ministr zahraničních věcí Jan Lipavský poskytne před odletem na zahraniční cestu tiskový briefing, který se uskuteční 23. května v 11:20.

Informace pro média:

10.00 hod              příchod médií na letiště Kbely

11.20 hod             tiskový briefing

Tiskový briefing proběhne na letišti v Kbelích 23. května v 11:20 (Mladoboleslavská 300, 197 00 Kbely). Pozdní příchod, viz informace výše, nebude z důvodu bezpečnostních kontrol tolerován.

Účast výhradně po předchozí akreditaci (ve formátu jméno, redakce, pozice, telefon, číslo občanského průkazu), zaslané nejpozději do pátku 19. května 2023 do 16:00 na e-mail jan_hajek@mzv.cz.

.