Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Lipavský vystoupil na Světovém ekonomickém fóru v Davosu
Foto: © MZV ČR / MFA CZ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Lipavský vystoupil na Světovém ekonomickém fóru v Davosu

 

Šéf české diplomacie se 16. a 17. ledna zúčastnil výročního zasedání Světového ekonomického fóra. Na panelu moderovaném šéfredaktorem magazínu Foreign Policy vystoupil s apelem na podporu ukotvení práva nebýt manipulován. Na okraj jednání měl ministr Lipavský řadu schůzek se svými zahraničními protějšky, včetně prvního setkání s novým polským ministrem zahraničí Radosławem Sikorskim.

V rámci dvou pracovních dní strávených v Davosu se ministr Lipavský zúčastnil několika panelových diskuzí, např. k prevenci globálního konfliktu (Preventing an Era of Global Conflicts) či k hrozbám, které pro demokracii představuje zneužití moderních technologií (Protecting Democracy against Bots and Plots). Se světovými lídry si promluvil také na setkání s generálním tajemníkem OSN Antonio Guterresem.

Ministr Lipavský mimo jiné jednal se svým polským protějškem Radoslawem Sikorskim, litevským ministrem Gabrieliusem Landsbergisem, ministrem zahraničí Yusufem Tuggarem z Nigérie, argentinskou ministryní Dianou Mondino a Demekem Mekonnenem, místopředsedou vlády a ministrem zahraničních věcí Etiopie. Šéf české diplomacie se setkal také s německým poslancem a spolupředsedou parlamentní strany Bündnis 90/Die Grünen a  se zástupci nevládního a soukromého sektoru.

galerie

Ministr Lipavský vystoupil na Světovém ekonomickém fóru v Davosu // Minister Lipavský at the World Economic Forum in Davos

.