Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Lipavský slavnostně otevřel výstavu MZV s názvem Česko pomáhá
Foto: © MZV ČR / MFA CZ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Lipavský slavnostně otevřel výstavu MZV s názvem Česko pomáhá

 

Ministr zahraničních věcí Jan Lipavský zahájil dne 17. října 2023 výstavu s názvem Česko pomáhá. Výstava, kterou pořádá Ministerstvo zahraničních věcí, má za cíl představit humanitární, rozvojovou i transformační pomoc, kterou Česko poskytuje v zahraničí, včetně důvodů a výsledků této pomoci na příkladu konkrétních projektů. Výstava je ke zhlédnutí na Dvořákově nábřeží (naproti Nemocnici na Františku) do 6. listopadu 2023.

Výstavu, která je určena pro širokou veřejnost, slavnostně otevřel ministr Lipavský. Dále na úvod vystoupila Kateřina Sequensová, vrchní ředitelka sekce mimoevropských zemí, ekonomické a rozvojové spolupráce, Petr Gandalovič, ředitel Odboru rozvojové spolupráce a humanitární pomoci a influencer Janek Rubeš.

„Našimi zkušenostmi a znalostmi přispíváme ke zlepšení životních podmínek jinde ve světě. Jde však nejen o projev dobré vůle, ale také o investici do naší vlastní bezpečnosti a prosperity. Česko hraje ve vytváření stability a míru v různých regionech světa aktivní roli,“ zdůraznil šéf české diplomacie během úvodního projevu.

Po úvodních projevech měli návštěvníci možnost prohlédnout si výstavu za doprovodu ministra Lipavského a dalších hostů.

„Česká diplomacie odhodlaně pomáhá po celém světě a bude ráda, když česká veřejnost bude pomáhat s ní. Ať to je humanitární pomoc, rozvojové projekty nebo podpora nezávislých médií, občanské společnosti a obránců lidských práv,“ zmínila vrchní ředitelka Kateřina Sequensová. Poté následovala diskuse, kde měli zájemci možnost neformálně pohovořit s Petrem Gandalovičem, ředitelem Odboru rozvojové spolupráce.

Cílem výstavy je přiblížit humanitární pomoc, rozvojovou a transformační spolupráci, kterou Česko poskytuje v zahraničí. Nedílnou součástí výstavy jsou fotografie poskytnuté neziskovým sektorem a dalšími partnery, se kterými MZV na projektech spolupracuje.

Výstava je k dispozici také na webu MZV:

https://www.mzv.cz/file/5223888/MZV_vystava_203x280_CZ.pdf

přílohy

Česko pomáhá 43 MB pdf (Acrobat dokument) 17.10.2023

.