Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Diplomatická akademie přivítala americké studenty
Foto: © MZV ČR / MFA CZ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Diplomatická akademie přivítala americké studenty

 

Diplomatická akademie Ministerstva zahraničí uvítala studentskou delegaci ze Spojených států amerických s cílem rozšířit povědomí o aktivitách české diplomacie.

Celkem 11 vysokoškolských studentů a čtyři profesoři z Hiram Colleage v americkém státě Ohio navštívilo 7. března 2023 Černínský palác. Návštěvníci se dozvěděli více o současných aktivitách české diplomacie v reakci na ruskou agresi proti Ukrajině.

Delegaci přivítala ředitelka Diplomatické akademie Věra Jeřábková, která zdůraznila důležitost mezinárodní spolupráce v těchto turbulentních časech poznamenaných hybridními válkami a dezinformacemi. Rovněž vyzdvihla zásadní roli Ameriky při utváření české státnosti.

Delegáti se setkali se seniorními diplomaty, s nimiž živě debatovali o bilaterálních vztazích, ukrajinských snahách o obnovu své bezpečnosti a teritoriální celistvosti a budoucnosti NATO včetně politiky rozšiřování. Dále měli američtí hosté jedinečnou příležitost se blíže seznámit s diplomatickým vzděláváním na MZV z pohledu letošních posluchačů Diplomatické akademie a podívat se do reprezentačních prostor včetně Velkého sálu a Masarykova bytu.

.