Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Albánie Saranda
Albánie Albánie
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Víza - režim vstupu

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Maximální doba bezvízového pobytu v Albánii pro občany ČR (resp. držitele cestovních, diplomatických a služebních pasů ČR nebo občanských průkazů ČR) je 90 dní během 180 denního období. Toto období se začíná počítat od prvního dne prvního vstupu na území Albánie.

V Albánii není zavedena povinnost registrace pobytu cizinců. V případě pobytu nad 90 dnů musí český občan podat žádost o dlouhodobé vízum minimálně 30 dní před koncem bezvízového pobytu. Žádost se podává elektronicky na portálu https://e-visa.al, kde jsou k nalezení i veškeré aktuální informace v angličtině.

Občané ČR nejsou povinni uhradit při vstupu do Albánie žádný vstupní poplatek.
Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje českým občanům, aby si před cestou vždy ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily.

 

 


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.