Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Jordánsko Shawbak
Jordánsko Jordánsko
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Víza - režim vstupu

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily.

Vízum ke vstupu do země lze obdržet na letišti Queen Alia International Airport v Ammánu a letišti v Aqabě. Poplatek za jednorázové vstupní vízum činí 40,- JOD (cca 55,- EUR či 57USD), výjezdní daň v případě opuštění země pozemní či námořní (nikoliv leteckou) cestou činí 10,- JD. Vízum na dva vstupy lze zakoupit za 60 JOD, na vice vstupů pak za 120 JOD.

V případě, že již máte zakoupený Jordan Pass a že v Jordánsku zůstáváte déle než 3 noci (4 dny), bude Vám odpuštěn vízový poplatek.

O vízum ke vstupu do země je nyní možné požádat také elektronickou cestou prostřednictvím webových stránek jordánského ministerstva vnitra, odkaz:

https://eservices.moi.gov.jo/MOI_EVISA/faces/Pages/Runnables/login.jsf 

nebo přes mobilní aplikaci MOI (Jordan eGov Program). Poplatek za zpracování žádosti lze uhradit on-line. Když je vízum schváleno, žadatel obdrží QR kód jako potvrzení platného víza.

U online žádosti o vízum nelze v současné době uplatňovat slevu na Jordan Pass

Rozkliknete "Electronic Visas" a dále kliknete na "Individual" a pod položkou  "National Category" označíte "Non-Arabic Nationality" a vyberete v "Current Nationality" Czechia. Dále pokračujete dle požadovaných osobních informací. Do formuláře je sice možné zadat číslo Jordan Pass, ovšem následně Vás již systém nepustí k zaplacení, vyřizujte tedy online vízum pouze v případě, že nemáte o slevu na Jordan Pass zájem).

PŘIHLAŠOVACÍ POVINNOST

Cizí státní příslušníci jsou povinni se registrovat na nejbližší stanici cizinecké policie do 30 dnů od vstupu do země (při pobytu delším než 30 dnů), při pobytu kratším není registrace nutná.

 


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.