Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Sri Lanka sloni
Srí Lanka Srí Lanka
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Víza - režim vstupu

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Občané ČR cestující na Srí Lanku za účelem turistiky na dobu nepřesahující 30 dní jsou od 17. dubna 2024 osvobozeni od vízové povinnosti a také od vízového poplatku a mohou tak přicestovat na Srí Lanku pouze s platným českým pasem. Nemusí si ani vybavovat tzv. ETA, tedy elektronickou cestovní autorizaci, která byla pro občany ČR povinná před 17. dubnem 2024.  

Pro cesty na Srí Lanku za jiným účelem anebo při turistickém pobytu s délkou překračující 30 dní pobytu si musí občané ČR obstarat elektronické vízum (více informací zde) anebo o vízum požádat na příslušném zastupitelském úřadě Srí Lanky. Pro ČR je oficiálně akreditováno Velvyslanectví socialistické demokratické republiky Srí Lanky ve Vídni. 

Informace o podmínkách a výši poplatků za víza po příletu pro jiné účely než turismus je možné získat zde.

Srílanské úřady spustily 1. ledna 2023 online formulář, kde si cestující na Srí Lanku mohou tři dny před plánovanou cestou vyplnit příjezdovou kartu (arrival form). Některé aerolinie vyžadují vyplněný formulář při odbavení na letišti. Cestující by si měl u své letecké společnosti ověřit, zdali tento online formulář vyžaduje. Formulář je možné vyplnit zde.

Při pobytu nad 30 dní je z důvodu žádosti o prodloužení víza požadována registrace u Aliens Bureau, Ground Floor, New Secretariat Building, Colombo.

Na Srí Lance lze navštívit všechny části ostrova, a to i části v severní a východní oblasti ostrova, které byly dříve kontrolované hnutím „tamilských tygrů“ (LTTE). 


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.