Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Seychely ostrov
Seychely Seychely
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Celní a devizové předpisy

 

Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily


Seychely přísně kontrolují dovoz rostlin a živočichů či produktů z nich. Veškeré rostlinné a živočišné produkty je třeba deklarovat při celní kontrole při příletu do země. Dovoz řady z nich je zakázán, příp. dovolen pouze na základě zvláštního povolení. Doporučuje se zjistit podrobnosti na zastupitelském úřadě Seychel. Bezcelně lze dovézt (pro osobní potřebu osoby nad 18 let věku) 200 cigaret nebo 250 gramů tabáku, 2 litry alkoholických nápojů, 2 litry vína, 200 ml parfému. Přicestovat s domácím zvířetem je možné pouze na základě povolení vydaného Ministerstvem životního prostředí.
Vývoz produktů z divokých zvířat, ryb a mořské fauny bez zvláštního povolení je přísně zakázán. Rovněž v případě vývozu produktů z kokosové palmy (coco de mer) je třeba požádat o zvláštní povolení na Ministerstvu životního prostředí.


převzato z databáze Informace pro turistické cesty konzulárního odboru MZV
.