česky  english  bahasa indonesia 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zápis do online kurzů češtiny

Krajánek ve světě a Česká asociace zahajují druhé kolo zápisů do interaktivních kurzů češtiny pro děti na školní rok 2023-2024.


 

Druhé kolo zápisů bude probíhat od 21.8. do 8.9. včetně. Online pohovory s dětmi pak budou probíhat v období od 22.8. do 10.9.2023. 

Ve školním roce 2022-2023 navštěvovalo kurzy cca 170 žáků z 27 států na pěti kontinentech. Všechny děti se toho nejen spoustu naučily, ale také si našly ve třídě kamarády a ve spolupráci s rodiči se podařilo v nich dlouhodobě podporovat vztah k češtině a České republice. Na všechny děti od září opět čeká inspirativní a kreativní online výuka, tým výborných učitelů a čeští kamarádi ze všech koutů světa.

Nabídka kurzů: předškoláci (5 - 6 let), 1. - 5. třída, projektově-konverzační kurzy, čeština jako druhý jazyk.

Bližší informace o jednotlivých kurzech a jejich obsahu naleznete na webové stránce spolku Krajánek ve světě

Distanční online výuka českého jazyka je uzpůsobena specifikům českých žáků žijících dlouhodobě v zahraničí. Projekt je zaměřen především na děti, které nemají přístup k výuce češtiny (například nežijí v místě, jež má aktivní krajanskou školu nebo krajanský spolek, který výuku češtiny organizuje, popřípadě výuka poskytovaná krajanským spolkem nepokrývá jejich potřeby). Cílem projektu je vytvoření systému, který by umožnil dětem přístup k výuce, učebním pomůckám přizpůsobeným specifickým požadavkům multilingvních dětí a vytvoření inkluzivních tříd tvořených dětmi žijícími v zahraničí.