Senátní delegace v Sasku
24.06.2026 / 08:56 | Aktualizováno: 24.06.2026 / 09:03
Delegace Výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí Senátu Parlamentu České republiky pod vedením předsedy Zbyňka Linharta ve dnech 22. - 23. června 2026 navštívila Svobodný stát Sasko.
Senátní delegace se v Pirně sešla se zemským radou Michaelem Geislerem a s jednatelem turistického svazu Tourismusverband Sächsische Schweiz e.V. Tino Richterem, s nimiž projednala zejména otázky územního rozvoje v kontextu ochrany přírody a spolupráci v oblasti cestovního ruchu. Vedení Správy Národního parku Saské Švýcarsko o den později seznámilo členy delegace s protipožárními opatřeními a celkovým stavem národního parku.