česky  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Firma Transcon zahájí po Saint-Louis stavbu i v Ourossogui-Matam

Česká společnost Transcon Electronic Systems 30. listopadu 2020 oficiálně převzala letiště v Ourossogui-Matam. Během několika následujících měsíců vznikne na severovýchodě Senegalu nové moderní letiště, které bude odpovídat mezinárodním standardům a normám a které výrazně zrychlí dopravní spojení regionu, klíčového pro těžbu fosfátů, jak s hlavním městem Dakar, tak s ostatními regiony. Vysocí regionální a místní činovníci při předávací ceremonii zdůraznili očekávaný rozvojový potenciál projektu včetně zapojení místních společností a pracovních sil.

Zástupci firmy Transcon se následně za přítomnosti pracovníka velvyslanectví 3. prosince 2020 zúčastnili zasedání výboru sledujícího a kontrolujícího realizaci programu obnovy regionálních letišť v Senegalu pod předsednictvím státního tajemníka ministerstva turistiky a letecké dopravy. Česká firma během zasedání představila probíhající práce na letišti v Saint-Louis a nastínila jejich další vývoj. Státní tajemník firmě Transcon poděkoval za úspěšnou návštěvu ČR na konci října 2020 a prohlídku jejích výrobních zařízení, senegalská strana vyjádřila spokojenost s kvalitou vyráběných technologií.

Transcon má v Senegalu rekonstruovat celkem pět letišť. Kromě letišť v Saint-Louis a Ourossogui-Matam čeká českou společnost rekonstrukce dalších tří regionálních letišť ve městech Kédougou, Tambacounda a Ziguinchor.

Jednání s výborem ministerstva turistiky a letecké dopravy

Jednání s výborem ministerstva turistiky a letecké dopravy

Jednání s výborem ministerstva turistiky a letecké dopravy

Jednání s výborem ministerstva turistiky a letecké dopravy