Český Compelson představil forenzní analýzu mobilních telefonů na semináři v Chicagu
30.09.2019 / 16:31 | Aktualizováno: 02.10.2019 / 17:40
Generální konzulát v Chicagu pomohl společnosti Compelson uspořádat 26. září 2019 odborný seminář s americkými partnery v Chicagu. Přišli zástupci amerických firem, kteří mají zájem o vlajkový produkt společnosti, software MOBILedit Forensic Express, který pomáhá mimo jiné při vyšetřování terorismu, organizovaného zločinu, ilegální migrace či stále rozšířenějšího stalkingu.
Forenzní analýza mobilních telefonů, disciplína, které se jako jedna z prvních na přelomu tisíciletí začala věnovat pražská technologická společnost Compelson, považovaná za světovou špičku v tomto oboru společně ještě s několika firmami z USA, Izraele, Ruska a Švédska, nabídla americkým partnerům odborný seminář v Chicagu v prostorách generálního konzulátu.
Forenzní analýza mobilního telefonu umožňuje obnovit odstraněná data, prohlédnout historii procházení webů či analýzou GPS souřadnic zjistit, kde majitelé mobilů v danou chvíli pobývali. To je jen zlomek z možností, jež zmíněná disciplína nabízí. Nejnovější verze nabízeného softwaru společnosti Compelson, MOBILedit Forensic Express, umožňuje výše uvedené úkony na téměř všech typech mobilních telefonů, a využívají jej bezpečnostní složky a speciálně zaměřené firmy již ve více než 160 zemích světa, mezi nimi i FBI, Scotland Yard či Europol. Forenzní analýza mobilních telefonů prostřednictvím uvedeného softwarového programu napomáhá při řešení kriminálních činů, ale skrývá v sobě i potenciál zabránit dokonání přípravy teroristických činů, pokud se jeho prostřednictvím podaří takto citlivé údaje získat.
Na podzim letošního roku generální ředitel společnosti, D. Kožušník, společně se svojí ženou Helenou, obchodní ředitelka společnosti, vyrazili na prezentační a přednáškové turné po Spojených státech se zastávkou v Chicagu, kde se uskutečnila mezinárodní konference HTCIA (High Tech Crime Investigations Training) zaměřená na tuto problematiku.
V rámci pobytu v Chicagu pomohl generální konzulát uspořádat společnosti Compelson seminář zaměřený na vlajkový produkt společnosti, software MOBILedit Forensic Express, který pomáhá mimo jiné při vyšetřování terorismu, organizovaného zločinu, ilegální migrace či stalkingu. Několika seminářů v rámci zmíněné konference se zúčastnili desítky specialistů nejen z řad policejních vyšetřovatelů, ale i soukromých firem zabývajících se mobilními technologiemi. Ředitel společnosti také popsal fungování forenzní laboratoře, kdy je možno poslat dotyčný mobilní telefon k forenzní analýze do centra společnosti v Praze z celého světa, kde je následně provedena důkladná analýza všech jeho dat.
Ředitel D. Kožušník mimo jiné zdůraznil, že společnost je průkopníkem v oboru forenzní analýzy mobilů, který také před 23 lety založila. Velkou předností jejich programů je, že dokáží pracovat s více mobilními aplikacemi, než všichni její konkurenti dohromady. Zmínil také, že společnost důkladně prověřuje klienty, kterým uvedený software prodává, a úzce v tomto spolupracuje s Ministerstvem zahraničních věcí ČR.
V rámci uvedeného pětitýdenního turné po Spojených státech jsou naplánované B2G a B2B semináře v dalších velkých městech Spojených států od Texasu po Kalifornii se zakončením v New Yorku koncem října. Společnosti s organizací seminářů pomáhají české zastupitelské úřady ve Spojených státech.
Zpracoval: T. Trnka, vedoucí obchodně-ekonomického úseku, Generální konzulát Chicago
sledujte nás na