english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ověřování dokumentů

Zastupitelský úřad České republiky v Canbeře je oprávněn provádět ověřování kopie, překladu, podpisu, uznání podpisu za vlastní a ověření pravosti podpisu a úředního razítka.

1. OVĚŘENÍ KOPIE

Je třeba předložit originál dokumentu a kopii, jejíž správnost bude následně ověřena. Poplatek činí 300 Kč v přepočtu na AUD, pro účely zápisu do Zvláštní matriky Brno 150 Kč. Není-li listina určena pro použití v České republice, může žadatel požádat o ověřovací doložku též v jazyce anglickém.

Důležité upozornění Zásadně se neověřuje kopie občanského průkazu, vojenského průkazu, cestovního pasu ani jiného průkazu, vkladní knížky, šeku, losu, sázenky, geometrického plánu, rysu a technické kresby.

2. OVĚŘENÍ PODPISU

Lze provést pouze za osobní přítomnosti žadatele po předložení platného dokladu s jeho fotografií a podpisem. Poplatek činí 250 Kč v přepočtu na AUD, ověření podpisu na některých listinách není zpoplatněno. 

3. OVĚŘENÍ PŘEKLADU

Z anglického jazyka do českého nebo naopak. Poplatek činí 300 Kč v přepočtu na AUD, pro účely zápisu do Zvláštní matriky Brno 150 Kč. Není-li listina určena pro použití v České republice, může žadatel požádat o ověřovací doložku též v jazyce anglickém.

4. UZNÁNÍ PODPISU ZA VLASTNÍ

Lze provést pouze za osobní přítomnosti žadatele po předložení platného dokladu s jeho fotografií a podpisem. Poplatek činí 250 Kč v přepočtu na AUD.

Kompletní seznam akreditovaných překladatelů naleznete zde.

*********************************************************************************************

ZPUSOB PODÁNÍ ŽÁDOSTI

Z organizačních důvodů jsou veškeré žádosti přijímány pouze během předem sjednaných schůzek. Zašlete nám laskavě e-mail, abychom Vás mohli kontaktovat. E-mail: consular_canberra@mzv.cz

Děkujeme za pochopení.