česky  english  magyarul 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Web
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Aktuální nabídka studentské stáže na Velvyslanectví ČR v Budapešti - od března 2024 dále

Velvyslanectví nabízí možnost studentské stáže ve svém politicko-ekonomickém oddělení. Vzhledem ke kapacitám zastupitelského úřadu umožňujeme stáž v dané době vždy jen jedné osobě.  Nabízíme možnost stáže na období od března 2024 dále.

Pokud máte o stáž v tomto termínu zájem (případně i pozdějším), zašlete svou žádost či dotaz týkající se stáže na emailovou adresu velvyslanectví budapest@embassy.mzv.cz Součástí žádosti by mělo být zdůvodnění zájmu o stáž u nás, představa o době stáže (v jakých termínech, na kolik hodin týdně - plný/zkrácený úvazek apod.), informace o stážistovi a jeho předpokladech pro výkon stáže - v podobě motivačního dopisu a strukturovaného životopisu v češtině či angličtině. O stáž je třeba se zajímat s dostatečným předstihem, neboť vyřízení souhlasu trvá až 2 měsíce.

(Poznámka: Při prvotním projevení zájmu o stáž není třeba nám zasílat kompletní oficiální dokumenty uvedené v článku níže - jako je např. výpis z rejstříku trestů, zmiňovaná prohlášení a souhlasy či oficiální formulář žádosti. To se týká až stážisty odsouhlaseného velvyslanectvím a podání oficiální žádosti o stáž k odsouhlasení MZV ČR).

Délka trvání stáže je minimálně dva a maximálně šest měsíců, preferováno je však delší období. Stáž není placena a stážista tak musí veškeré náklady svého pobytu v Budapešti hradit sám (z vlastních zdrojů či z programů na podporu studentské mobility, které mu jeho škola nabídla). Stáž je primárně určena pro studenty či čerstvé absolventy vysokých škol s občanstvím ČR (ve výjimečných případech i pro občany jiných států EU, znalé češtiny), kteří se zajímají o zahraniční vztahy a diplomacii či tento nebo příbuzný obor případně studují. Podmínkou je vedle výborné češtiny rovněž plynulá angličtina, výhodou je znalost maďarštiny a maďarských reálií.

Podrobnější informace ke stáži a požadavkům, včetně příslušných formulářů, naleznete na:

https://www.mzv.cz/budapest/cz/o_velvyslanectvi/moznosti_staze_na_velvyslanectvi_cr_v.html