česky  english  magyarul 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Vystoupení náměstka ministra zahraničních věcí ČR Petra Druláka na ELTE univerzitě

Dne 5. 2. 2015 vystoupil v rámci své dvoudenní pracovní návštěvy Maďarska náměstek ministra zahraničních věcí ČR Petr Drulák s přednáškou na téma: "Střední Evropa v mezinárodních vztazích" na ELTE univerzitě.
 

Po přivítání děkanem Filosofické fakulty univerzity Eötvös Loránd University (ELTE) v Budapešti Dr. Tamáse Dezsö  náměstek Petr Drulák vystoupil ve zdejší univerzitní aule se svou  přednáškou na téma: "Střední Evropa v mezinárodních vztazích". Kromě vyučujících a posluchačů univerzity se přednášky, jejímž čestným hostem byl bývalý státní tajemník ministra zahraničí Maďarska Iván Bába, zúčastnili přední bohemisté, krajané a diplomaté. Výrazem ocenění zájmu  pana náměstka o rozvoj  česko-maďarských univerzitních vztahů bylo předání stříbrné pamětní medaile od vedení univerzity.

Během své pracovní cesty náměstek Petr Drulák jednal také na Ministerstvu zahraničí a obchodu  s parlamentním státním tajemníkem, náměstkem ministra László Szabó, státním tajemníkem pro bezpečnostní politiku Istvánem Mikolou a politickým ředitelem Levente Benkőm. Na Úřadu vlády se setkal náměstek Petr Drulák se státním tajemníkem pro záležitosti EU Szabolcsem Takácsem, v Parlamentu pak proběhlo setkání s předsedou výboru pro EU Richardem Hörcsikem a místopředsedou zahraničního výboru Mihályem Ballou a s představiteli Kanceláře prezidenta.

 O návštěvě náměstka Druláka na ELTE univerzitě je možné se dočíst i na webových stránkách ELTE univerzity http://www.btk.elte.hu/en/article?id=NW-267 

NMD a László Szabó

Náměstci Petr Drulák a László Szabó

Foto: MZV HU

Foto ELTE

Přednáška na FF ELTE

Obecenstvo ELTE